Zapadł wyrok w sprawie zabójstwa Magdy D.

3

Po kilku miesiącach sądowej batalii – ustalania wyników badań psychiatrycznych, dezercji obrońcy i wyznaczeniu nowego adwokata dla oskarżonego – zapadł wyrok w sprawie głośnego zabójstwa Magdy D. Postępowanie zostało umorzone ze względu na niepoczytalność Dawida W. Podejrzanemu o popełnienie morderstwa, synowi jednego z raciborskich radnych, przypisano jedynie sprawstwo. Sąd stwierdził, że choć oskarżony dopuścił się zarzucanego mu czynu, to w momencie popełniania zbrodni nie był świadom tego co robi – nie można więc przypisać mu winy. W takich sytuacjach kodeks karny przewiduje umieszczenie skazanego na leczeniu w szpitalu psychiatrycznym – mówił Tomasz Pawlik rzecznik Sądu Okręgowego w Gliwicach.

Teraz to, jak długo Dawid W. będzie przebywał w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym zależy od charakteru choroby i postępów leczenia. Dalsze decyzje – dotyczące ewentualnego zwolnienia – sąd będzie podejmował w oparciu o opinię lekarzy i na ich wnioski.

Wyrok, który zapadł wczoraj w V Zamiejscowym Wydziale Karnym Gliwickiego Sądu Okręgowego w Wodzisławiu Śląskim, nie jest prawomocny. Jeśli w ciągu siedmiu dni jedna ze stron złoży wniosek o uzasadnienie tej decyzji – są szanse na zaskarżenie wyroku.

Marzena Farana – Radio Vanessa


- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. ***

    Artykuł totalnie nierzetelny, pomieszalno w nim wszystkie mozliwe nazwiska zwłąszcza dzieci, które nie były z SP 15!!!

  2. AA

    Dla autora: SP 15 zorganizowała konkurs poezji patriotycznej. Wystapiły zwyciężczynie tego konkursu, o którym zresztą na portalu pisano. Do*** trudno doszukiwać sie innych nierzetelności, jeśli artykuł jest opisem wrażeń.

  3. almanch 🙂 no ciekawe, ciekawe ale tylko wtedy gdyby był brukowcem w klimacie :”co się dzieję w kulturze poza naszym miastem” ale jako almanach działań kulturalnych naszego miasteczka to stawiam notę /niedostateczny/. fajnie że pan M.R. był w wenecji i że rob… w watykanie, ale co to ma wspólnego z kulturą i sztuką naszego miasta? jest tylu młodych którzy mają wiele ciekawych rzeczy do pokazana i opisania.a tu nagle..wenecja według pana R. dalibyście sobie już spokój panowie „kulturowie domowie

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here