
Andrzej Szczurek będzie zasiadał w Radzie Powiatu, uzupełniając miejsce po rezygnacji z mandatu radnego Henryka Siedlaczka.

Wczoraj, podczas sesji, złożył ślubowanie.
Andrzej Szczurek był radnym Rady Powiatu Raciborskiego w I kadencji, tj. w latach 1999 – 2002. W wyborach samorządowych w roku 2002 nie uzyskał wystarczającego poparcia, by ponownie zasiąść w tym gremium. Po rezygnacji z Henryka Siedlaczka z mandatu radnego, skład rady uzupełniony został o osobę z listy, która uzyskała kolejno największą liczbę głosów w wyborach samorządowych. Tą osobą był Andrzej Szczurek.
Nowy radny pracować będzie w Komisji Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Współpracy z Zagranicą oraz w Komisji Budżetu i Finansów.
/s/




![Raciborska biblioteka rozpoczęła rok koncertem muzyki żydowskiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/zachor-spotkanie-noworoczne.jpg)

![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)





![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)








