Dla kogo medal?

3

Tytułem i medalem „Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego” mogą zostać uhonorowane osoby oraz inne podmioty i instytucje, które przyczyniają się do rozwoju powiatu raciborskiego. Rada Powiatu na wczorajszym posiedzeniu przyjęła zasady nadawania tego wyróżnienia.
Na pozytywny rozwój powiatu, oprócz osób i organizacji powołanych do pełnienia funkcji publicznych, mają wpływ także inne podmioty i instytucje, osoby fizyczne oraz prawne.

Wyróżnienie za zasługi poprzez nadanie tytułu i medalu "Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego" jest formą publicznego ich uhonorowania. Wyróżnienie to ustanowione zostało przez Radę już w kwietniu, teraz radni przyjęli zasady jego nadawania.

Odznaczenie ma kształt okrągły o średnicy 100 mm i wykonany jest z brązu. Na awersie widnieje herb Powiatu Raciborskiego. Na rewersie medalu znajdują się herby gmin powiatu raciborskiego.

Tytuł ten nadaje Rada Powiatu Raciborskiego, bezwzględną większością głosów ustawowego składu Rady. Inicjatywę nadania wyróżnienia mają: Zarząd Powiatu, komisje stałe Rady Powiatu, kluby radnych Rady Powiatu lub też grupa pięciu radnych. Wniosek o nadaniu tytułu i medali powinien zawierać dane osobowe oraz uzasadnienie nadania tytułu i medalu. Medal wręcza Przewodniczący Rady lub też inne upoważnione przez niego osoby.

/s/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. Kapus

    Ten jeden z Kietrza jezdzi takim biaym BMW. Ale pajac.

  2. Lolek

    Kapuś – nawet wiem który, przezywają go Skibol. Hehe. Komedia.

  3. AA

    Do szpitala do Gliwic odwożą bandytów? A nie wystarczy im izolatka w kiciu?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here