Otrzęsiny sportowe klasy IVb

0

26 listopada w Sportowej Szkole Podstawowej nr 15 odbyły się otrzęsiny na wesoło klasy IV b lekkoatletycznej.Spotkanie z udziałem dyrekcji szkoły, rodziców i gości – najlepszych młodych lekkoatletów ziemi raciborskiej: Marcina Nikla, Artura Nogi, Pawła Tarnowskiego, Matyldy Siedlok, Katarzyny Bereżańskiej rozpoczęło się od wprowadzenia, przez najstarszych uczniów klasy szóstej lelloatletycznej, flagi olimpijskiej, znicza olimpijskiego i motta olimpijskiego: CITIUS, FORTIUS, ALTIUS.

Program artystyczny przygotowała klasa Vc. W scenerii Olimpu uczniowie klasy IV b przechodzili kolejno próby zadane przez olimpijskich bogów: jedzenie jabłka Parysa bez pomocy rąk, dmuchanie w balon niczym w miechy Herkulesa, strzelanie do balonów zręcznie jak Odyseusz, rozpoznawanie przedmiotów z worka boga wiatrów, rozpoznawanie dyscypliny sportowej przedstawionej w pantomimie greckiego teatru.

Po pomyślnym przejściu zadań młodzi sportowcy pokonali tor przeszkód (przygotowany przez kl. VIc) i złożyli przysięgę sportową.

Na koniec wszyscy uczniowie klas lekkoatletycznych podziwiali trofea gości i rozmawiali o ich drodze do zdobycia najwyższych laurów.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here