ZSS na Gwiazdce serc

0

W przerwie charytatywnej „Gwiazdki serc” artyści i zgromadzeni widzowi mogli zakupić prezenty świąteczne wykonane przez uczniów szkoły specjalnej na zajęciach przygotowujących do życia.

Inicjatorkami przedsięwzięcia, które ma na celu pozyskanie środków na cele szkoły: materiały i pomoce dydaktyczne, niezbędny sprzęt i narzędzia, są prowadzące od lat aukcję Ewa Orłowska, Joanna Pisula i Aldona Fila. W tym roku przy stoisku oferującym wyroby uczniów Zespołu Szkół Specjalnych wymienione panie wspomagały jeszcze: Maria Cwik, Anna Mrusek i Edyta Kaszny, jednak przygotowaniami do wystawy zajmowali się wszyscy nauczyciele i uczniowie ZSS w Raciborzu. Do wzbogacenia oferty włączyli się rodzice.

Anioły, choinki, skrzyneczki i puzderka w rozmaitych technikach, z różnych materiałów wykonali wychowankowie Zespołu Szkół Specjalnych na zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych. Dzierganie, wycinanie, wyżynanie, lepienie służyć ma usprawnieniu czynności manualnych. Opracowanie pomysłu rozwija wyobraźnię, a zrealizowanie planu uczy zaradności i samodzielności. Taka psychoterapia pomaga dzieciom wyciszyć się, a jednocześnie sprzyja praktycznemu uczestnictwu w tradycji świąt Bożego Narodzenia.
/BSp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here