Źle na drogach

3

Trwające od wczoraj opady śniegu znacznie pogorszyły warunki drogowe na naszych drogach. Kierowcy w Raciborzu i w ogóle całym Śląsku jeżdżą wolno. Wszystkie drogi zarówno główne jak i boczne są białe, nie widać pasów ruchu, a dodatkowo w okolicach pól wiatr nawiewa śnieg na drogi. Meteorolodzy ostrzegają, że pokrywy śnieżnej przybędzie od 10 do 20cm, a na Pogórzu i w górach nawet do 30cm. I tak ma być co najmniej do jutra.

W związku z licznymi interwencjami dotyczącymi braku przejezdności dróg na naszym terenie Powiatowy Zarząd Dróg informuje, że w jego administracji znajdują się jedynie drogi wojewódzkie i powiatowe.
Jak informuje zarządca, biorąc pod uwagę ciągłe opady śniegu, w tej chwili ulice na bieżąco odśnieżane są przez pługi. Akcja odbywa się póki co bez użycia materiałów zwalczających śliskość, gdyż w obecnej sytuacji mogłoby to jedynie pogorszyć stan dróg.

Ulice podlegające Powiatowemu Zarządowi Dróg w Raciborzu: Rudzka, Armii Krajowej, Gliwicka, Rybnicka, Bosacka, Plac Mostowy (rondo), Reymonta, Londzina (od Reymonta do Kozielskiej), Głubczycka (od Starowiejskiej – tj. od mleczarni, w kierunku granicy miasta), Opawska (od Bogumińskiej – sygnalizacja świetlna), Ciechowicka, Korczaka, Brzeska, Piaskowa, Kolejowa, Kościuszki, Łąkowa (od Kościuszki do Pl. Konstytucji), Plac Konstytucji 3 Maja (rondo), Ocicka, Wiejska, Czynu Społecznego, Podmiejska, Pogrzebieńska oraz Dębiczna.
Pozostałe ulice w mieście są drogami krajowymi, gminnymi, bądż wewnętrznymi (zakładowe i osiedlowe).

Numery telefonów, pod którymi można zgłaszać interwencje:
– drogi krajowe – 032 415 24 46
– drogi wojewódzkie i powiatowe – 032 430 12 41 (PZD Racibórz)
– drogi gminne Miasta Racibórz – 0 32 415 34 24

/s/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Gratuluje Ci Gosiu wspaniałego scenariusza do filmu! Po zobaczeniu filmu byłam przekonana.Wyluzował moje obawy .Mój poród był najpiękniejszym przeżyciem . Pozdrawiam Cały Personel Oddziału Położniczego w Raciborzu. Monika

  2. Działaj Lokalnie – w Raciborzu przybywa wielu nowych wspaniałych LUDZI. Pantofelek i dodatkowo Złoty Glan dla Pani Małgosi Makulewicz za odwagę:)Równa z NIEJ dziewczyna 🙂 i bardzo bezpośrednia !Prawdziwy bajkowy Kopciuszek,mocna i kreatywna,krucha i delikatna.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here