Mieszkaniowa promocja dobiega końca

Od prawie trzech lat Gmina sprzedaje w promocji mieszkania komunalne. Bonifikata jednak dobiega powoli końca – jeszcze tylko do maja tego roku najemcy zainteresowani wykupem swoich mieszkań mogą składać wnioski w sprawie bezprzetargowej sprzedaży. Lokale kupić można na zasadach preferencyjnych, za cenę obniżoną o 85 proc. w stosunku do jego wartości.

Zachęcić może jeszcze fakt, iż nabywający mieszkania tym trybem, korzystają ze znacznych ulg w opłacie notarialnej i sądowej oraz zwolnieni są z opłacenia podatku od czynności cywilno – prawnych. Warunkiem zrealizowania wniosku jest najem na zajmowany lokal zawarty na czas nie oznaczony a także wpisanie budynku, w którym mieszkanie się znajduje, na listę zasobów komunalnych przeznaczonych do prywatyzacji.
Nie znajdują się na niej nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym, budynki wytypowane jako socjalny zasób Gminy a także większość nieruchomości, które w całości stanowią własność gminy. Jeśli chodzi o najemców tych ostatnich to mają szansę kupna (promocja nawet 90 proc), ale tylko wtedy gdy wszyscy mieszkańcy budynku znadecydują się na wykup.

Do tej pory z mieszkaniowej kazji skorzystało ponad 500 osób.
Średnia cena 1m kw. sprzedanego w bieżącym roku mieszkania wyniosła 780 zł. co oznacza, że najemca w rzeczywistości zapłacił 117 zł/ m kw.

/s/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here