Policja chce współpracy

Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom w zakresie poprawy poczucia bezpieczeństwa, postanowiła pogłębić współpracę z mieszkańcami Raciborza i całego powiatu.

Oczekujemy od mieszkańców wskazania najbardziej uciążliwych dla nich zjawisk, miejsc szczególnie zagrożonych – w tym również związanych z uczestnikami ruchu drogowego. Oczekiwać również będziemy na wszelkie głosy krytyki i przedstawiania swoich racji, z których mamy zamiar wyciągać konkretne wnioski.
Uzyskane informacje będą dokładnie sprawdzone, analizowane i uwzględnione przy planowaniu zadań oraz dyslokacji służby.

Prosimy o wszelkie uwagi dotyczące naszej służby a także o odpowiedź na poniższe pytania:


1. Jakie zjawiska są dla Pana/Pani najbardziej uciążliwe?
– hałaśliwi sąsiedzi
– agresywni nieletni
– nietrzeźwi
– wandalizm
– piraci drogowi
– kradzieże
– inne (jakie?)

2. Czy Pan//i/Pan wie jak skontaktować się z Policją w Raciborzu lub dzielnicowym?

3. Co powinno być priorytetem działania raciborskiej Policji w zwalczaniu patologii?
– eliminowanie spożywania alkoholu w miejscach publicznych
– przeciwdziałanie kradzieży samochodów
– zapobieganie rozbojom, pobiciom
– zapobieganie włamaniom do mieszkań, piwnic, altan
– przeciwdziałanie nietrzeźwości kierowców
– przeciwdziałanie chuligaństwu, wandalizmowi
– inne (jakie?)

4. Czy czuje się Pan/Pani odpowiedzialna za bezpieczeństwo w miejscu swojego zamieszkania?

5. Czy uważa Pan//i/Pan, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo to sprawa wyłącznie Policji?

/KPP Racibórz/- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. No proszę! Jeśli policja jest otwarta na sugestie i chce znać opinię mieszkańców to ja już mam jedną prośbę: proszę zaniechać tej bezsensownej przeprowadzki na peryferja miasta i za te kilkanaście milionów wyremontować sobie obecną komendę (lub nawet dobudować sobie coś na rogu ul.Miarki i placu Wolności). Policja jest potrzebna w mieście a nie gdzieś daleko na skraju!.

  2. No i co – gdzie to przesłać ? Jakiś mail, jakis adres ? Czy może iść do komendy i tłumaczyć to dyżurnemu, któremu nawet nie chce się odwrócić głowy ?

  3. Komendant Policji zwraca się do Prokuratury o zbadanie zasadności treści publik. w miejscowej prasie a obciążających Komendę Policji. Fakt to wymowny i jednocześnie wskazujący na patologię władzy na różnych szczeblach w mieście. Komendant miał problemy bo przyszedł z poza układu. Policjant wezwany do pomocy, najpierw ustala personalia poszkodowanego by po „myślowej kalkulacji” udzielić pomocy lub nie. Tego w szkole policyjnej nie uczą, tego raciborscy policjanci uczą się od swoich przełoż.

  4. Jestem za tym by Policja była wolna od nacisków lokalnych polityków( a w mieście jest jeden taki co by bardzo chciał „wpływać” na policję niejaki Tadeusz W.)Całe szczęście jeszcze nasza Policja jakoś broni się przed tymi naciskami (to można zaliczyć jej na plus) ale często są sytuacje, które budzą wiele zastrzeżeń wśród mieszkańców co do efektywności policjantów. Jeśli Policja będzie prawdziwie otwarta na obawy społeczeństwa i reagowała skutecznie to pozyska sporo sympatyków.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here