„Pójdźmy do Betlejem”

Pięć zespołów będzie reprezentować powiat raciborski na Ogólnopolskim Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych „Radlińskie Betlejki” w Radlinie.Jury Powiatowego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych „Pójdźmy do Betlejem” w składzie: przewodniczący Jerzy Dębina, członkowie – Grażyna Tabor i Bernadeta Chłapek spośród 20 zespołów reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz parafie, instytucje kultury, stowarzyszenia i placówki wychowania pozaszkolnego z terenu powiatu raciborskiego wyłoniło 5 laureatów, którzy będą reprezentować powiat na Ogólnopolskim Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych „Radlińskie Betlejki” w Radlinie.

Laureatami zostali: Szkolna Grupa Teatralna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gamowie za „Przedstawienie Jasełkowe” (opiekun: Danuta Cymerman), zespół „Gwiazdki Betlejemskie” z Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu za przedstawienie pt. „Pan przychodzi na ziemię” (opiekun: s. Jolanta Radomyska), uczniowie klasy II z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pogrzebieniu za przedstawienie pt. „Jasełka po Śląsku” (opiekun: Celina Stukator i Joanna Szamara), zespół „PRO-forma” z Zakładu Poprawczego w Raciborzu za przedstawienie pt. „Dokąd zmierzam?” (opiekun: Jolanta Zubko), Dzieci i Młodzież z Klas Życia z Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu za przedstawienie pt. „Opowieść o pierwszej pasterce i zabawie w szopkę” (opiekun: Jadwiga Dębina).


Jury postanowiło ponadto wyróżnić 3 zespoły: Zespół Teatralny „Trzynastka” ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu za przedstawienie pt. „Wędrówką jedną życie jest…” (opiekun: Zdzisława Bobyk i Elżbieta Kocyłowska), zespół „Jedynka” z Gimnazjum nr 1 w Raciborzu za przedstawienie pt. „A gdyby do nas przyszli…” (opiekun: Lidia Zalewska), zespół „Teatrzyk Niewielki” z Domu Kultury i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borucinie za przedstawienie pt. „Jasełka góralskie” (opiekun: Irena Hlubek).


Ponadto jurorzy postanowili przyznać nagrodę specjalną dla Jadwigi Dębiny za wnoszenie nowych wartości artystycznych w kolejnych inscenizacjach bożonarodzeniowych.

Laury i wyróżnienia zostaną wręczone podczas koncertu galowego, który odbędzie się 18 stycznia o godz. 11.00 w DK „Strzecha”.


Organizatorami VI Powiatowego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych „Pójdźmy do Betlejem” są Raciborskie Centrum Kultury i Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

Na zdjęciach uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pogrzebieniu oraz jurorzy przeglądu.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here