Jasełka poza murami naszej szkoły.

W piątek, 6 grudnia, uczniowie naszej szkoły odwiedzili Dom Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu.Tam, specjalnie dla mieszkańców domu, odegrali przedstawienie jasełkowe. Świetlica, w której można było zobaczyć przedstawienie, była wypełniona po brzegi. Młodzi aktorzy, z których większość należała do Koła Teatralnego prowadzonego przez panią Agnieszkę Dziki, oraz szkolny chór, którego opiekunką jest pani Beata Smołka, dostarczyli widzom niezapomnianych wrażeń. W przygotowaniu naszych aktorów pomagała również pani Justyna Czogała. Aktorzy przypomnieli raz jeszcze jak ważne są święta Bożego Narodzenia w życiu każdego człowieka. Przedstawienie zakończył występ jednego z uczniów, który odegrał kilka kolęd na flecie i trąbce. Warto wspomnieć, że wszyscy widzowie przedstawienia włączali się w śpiewanie kolęd, podczas przedstawienia i tuż po nim. Warto wspomnieć, że nie jest to ostatnie takie przedstawienie. Uczniowie zagrają jeszcze w Dziennym Domu Pomocy Społecznej „Iskierka” w Raciborzu.

- reklama -

9 KOMENTARZE

  1. Ja słyszałem, że posłowie z PiSu – znani z obietnic wyborczych – zaproponowali rozwiązanie dla tego problemu. Teleport. Jak ze StarTreka. Guziczek, komenda: beam me up scottie!. I już jesteśmy w Markowicach/Oborze. W zależności od mostu 🙂

  2. Po za tym,co jest w artykule po wyżej,to ucierpią również raciborskie firmy produkujące materiały budowlane np.beton,potrzebne przy budowie centrum handlowego na kamienioku.Zastanawiam się nad tym czy,aby ktoś w Katowicach nie działa ze szkodą na rzecz raciborskich inwestycji zmieniając kolejność remontów mostów.Oczywiście obaw związanych z całkowitym zamykaniem mostów jest więcej,ale ta wydała mi się również ważna,dla naszych firm,na niezły zastrzyk finansowy przy budowie Centrum Handlowego.

  3. Nie po raz pierwszy Mirku widzę, że cierpisz na jakieś kompleksy związane z zamieszkiwaniem w Raciborzu. Twoja spiskowa teoria dziejów jakoby komuś w Katowicach zależało na uwaleniu raciborskich inwestycji przez to, że się daje kolosalne środki na remont dwóch mostów przypomina mi afery wywoływane przez Giertycha czy Leppera w sejmie którzy też widzą na każdym kroku spisek, którego w rzeczywistości nie ma… Nic tylko się śmiać.

  4. Mirku, wydaje mi się, ze obojętnie czy do tego hipermarketu wiódłby most, autostrada, czy polna ścieżka, to i tak inwestor ściągnąłby do budowy firmę, która już postawiła 20 tych hipermarketów a w perspektywie ma jesze 30, bo to ich wspólny interes. Jedni mają robotę, a drudzy mniej płacą.

  5. mf.OK,ja wiem że firma schiver ma swoich wykonawców do budowy swoich obiektów,ale oni muszą sie gdzieś zaopatrywać w beton np.(BETRA,DOMBUD) do wykonania fundamentów,a żeby pokonać 25km obiazd po zamknięciu mostu,to lepiej im będzie kupować beton z betoniarni położonych w bliższej odległości,to chyba logiczne,nie prawdasz?

  6. Arteksie.Ja nie cierpię na jakies kompleksy jak ty uważasz,tylko wydało mi się troche dziwne,że w marcu ma się rozpocząć budowa na kamienioku,i nagle zmienia się decyzję co do kolejności ramontu mostów(pierwszy miał być remontowany most w kierunku Gliwic),i chyba przyznasz mi racje że w tym wypadku raciborskie firmy produkujące beton będą miały uniemożliwiony udział w realizacji tej inwestycji.I nie porównuj mnie do politycznych pajaców widzących wszędzie spisek.

  7. W tym co pisze Mirek G. jest coś bardzo prawdopodobnego i nie należy tego lekceważyć. Po co jechać objazdami 25 km do „Dombodu” skoro bliżej są Rydułtowy?

  8. Najlepiej niech wybór podwykonawców spoza Raciborza koordynuje poseł Markowiak, który przy budowie Logisu tak się przysłużył, że parę raciborskich firm utonęło dzięki jego decyzji. Przynajmniej konkurencje się wykosi 😉

  9. Qkiz i Mirek G. Mają rację,przecież jak odetną nam możliwość do uczestnistwa,przez remont mostu na ul.Rybnickiej do inwestycji na kamienioku dla raciborskich firm(betonowych),to pieniądze zamiast zostać w Raciborzu,wypłyną nam przez palce do innych miejscowości.Ciekawe czy ktoś nad tym się zastanowił w naszym UM,i co mają na ten temat do powiedzenia?Bo to są czyste JAJA,to jest świadome działanie na szkodę naszego miasta.Ciekawe komu zależy na interesie firm z poza Raciborza?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here