Przy śniadaniu o biznesie

0

Ocena sytuacji gospodarczej po wyborach oraz efektywne metody zabezpieczenia ryzyka kursowego były tematem zorganizowanego dziś w raciborskim magistracie „Śniadania inwestycyjnego” z dr Richardem Mbewe.Spotkanie zorganizowała Warszawska Grupą Inwestycja, w której Mbewe pracuje od lat jako ekonomista. Dlaczego na rozmowy o biznesie wybrano akurat porę śniadaniową? To ostatnio bardzo w modzie. Wtedy to przedsiębiorcy mogą się spotkać i porozmawiać o tym co czeka ich po powrocie do swoich biur – mówił dr Mbewe.

Nikt z poważnych analityków gospodarczych nie przewidywał, że nie powstanie po wyborach koalicja PO – PIS. W związku z tym znaleźliśmy się w nowej sytuacji i potrzebna jest dyskusja oraz ocena czego może spodziewać się gospodarka w zaistniałej sytuacji oraz jakie wyzwania stoją przed rządem i polską gospodarką – mówił Richard Mbewe.

Druga część spotkania poświęcona została omówieniu zasad funkcjonowania rynku walutowego w tym miejsca polskiej giełdy w Europie i na świecie oraz metodom efektywnego zabezpieczenia ryzyka kursowego. Omówione zostały źródła powstawania ryzyka kursowego, metody kalkulacji ryzyka kursowego w tym kalkulacje pozycji netto biorąc pod uwagę eksport i import firmy oraz inne koszty w walutach obcych. Omówiono instrumenty, które można wykorzystywać przy zarządzaniu ryzykiem walutowym.

/SaM/- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here