Wojewoda odwołał śląskiego kuratora oświaty

Wojewoda śląski Tomasz Pietrzykowski odwołał Jerzego Grada ze stanowiska śląskiego kuratora oświaty. Minister edukacji przychylił się do tej decyzji.


Biuro prasowe Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego informuje w oficjalnym komunikacie, że powodem odwołania są „liczne kontrowersje dotyczące podejmowanych przez Jerzego Grada działań oraz szereg krytycznych opinii ze strony wielu środowisk i instytucji”.

Decyzję wojewody popierają organizacje oświatowe i rodzice.

Kurator decyzję o odwołaniu ze stanowiska dostanie pocztą, ponieważ od kilku dni przebywa na zwolnieniu lekarskim. Na razie pełnienie obowiązków kuratora oświaty powierzono wicekuratorowi Jerzemu Zawarczyńskiemu. Następca Grada zostanie wyłoniony w drodze konkursu.
Śląski kurator oświaty jest szóstym w kraju kuratorem, który w ostatnich tygodniach stracił posadę (dwóch innych podało się do dymisji).
/BSp/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Dobrze, ze istnieje mozliwość wyjazdu i dorobienia do skromnych pensji, ale wielu wyjeżdza po to ,aby poszpanować przed sąsiadami, cierpia na tym dzieci, szczególnie te, które potrzebują rodzicow na co dzień, nie tylko od święta z prezentami.

  2. Wielką pomocą jest to jak ktoś zna jeszcze język obcy ale co mają powiedzieć ci, którzy nie mieli szczęścia nauczyć się innego języka a ledwo żyją od wypłaty do wypłaty. Wielkim szczęściem jest też to by trafić na uczciwego pracodawcę a nie na wyzyskiwacza czy oszusta. Nie każdy ma tez to szczęście posiadać paszport któregoś z krajów UE ( przeważnie Niemiec). Warto do Raciborza ściągnąć jakiegoś inwestora by powiększyć rynek pracy.

  3. POWODZENIA ! Znam tego rodzaju historię z najbliższego otoczenia! Syn na pewno sobie poradzi, wkrótce złapie pracę albo przynajmniej jakieś dodatkowe fuchy, w Krakowie o to w miarę łatwo. Rzeczywistość jest jaka jest… i trzeba się w niej odnaleźć. Ale trzeba działać tak, by była taka jakiej chcemy !

  4. Mam małą propśbe bo tutaj jak sa teledyski to może dalibyście teledysk jakiś zespołu jak np.”Cradle Of Filth”. Wiem że to nie jest zwiazane z tym artykułem ale musiałem to napisać .

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here