Światowy Dzień Wody

Wypożyczalnia i Czytelnia Oświatowo – Naukowa Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu przy Rynku, zaprasza uczniów (klasy) wraz z nauczycielami na cykl wykładów związanych z obchodami „Światowego Dnia Wody”, w dniach 22-23 marzec 2006.

„Światowy Dzień Wody” to inicjatywa, która powstała w 1992 roku na Konferencji Rozwoju i Środowiska Organizacji Narodów Zjednoczonych w Rio de Janeiro.

Co roku jeden z oddziałów nominowanych przez ONZ promuje obchody w celu zwrócenia większej uwagi na problemy dotyczące wody (zaopatrzenie w czystą wodę, ochronę, zabezpieczenie źródeł i zapasów czystej wody), przy czym, zaprasza rządy, organizacje pozarządowe, agencje międzynarodowe oraz sektor prywatny do współpracy i współorganizacji ŚDW.

Tegorocznym obchodom ŚDW w bibliotece przyświeca hasło: „Woda – źródło życia i zagrożenia”.


Wykłady:
22.03.2006 r.
Godz. 8.50 – „Ptaki wodne w polskim krajobrazie”. Wykład i prezentacja multimedialna Robert Kruszyk, Uniwersytet Śląski.
Godz. 10.45 – „Powodzie w dziejach Raciborza”. Wykład Grzegorz Wawoczny, Nowiny Raciborskie.
Godz. 12.30 – „Jak dawniej Racibórz w wodę zaopatrywano”. Norbert Mika, Gimnazjum nr3.

23.03.2006
Godz. 8.50 – ” Woda – zagrożenia globalne”. Wojciech Wojtak, Obserwatorium Geofizyczne w Raciborzu.
Godz.10.45 – „Przeróbka osadów w oczyszczalni ścieków w Raciborzu”. Wykład i prezentacja multimedialna Andrzej Bortel, Zakład Wodociągów i Kanalizacji.
Godz. 11.45 „Odory, czyli związki chemiczne o niskim stężeniu występujące w atmosferze”. Wykład i prezentacja multimedialna Andrzej Bortel, Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

Zgłoszenia klas przyjmowane są w Wypożyczalni i Czytelni Oświatowo – Naukowej Rynek 12, Racibórz. Tel. 032 415 4449
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację.

- reklama -

11 KOMENTARZE

  1. Stary dziadek (nie mylić z: dziad, bo forsy to ona akurat ma sporo) musi wykorzystac swoją funkcję na wycieczki. Urlopu mu szkoda, wybieże ekwiwalent jak już się zmęczy tym storostowaniem. Widać w Wielkiej Brytani jeszcze nie był. Wstyd i głupota – tak kompromitowac nasze miasto. To gdzie następna pielgrzymka? Na Monte Cassino już byłeś, Panie Starosto, powiedz Pan z kim i gdzie się doczepisz Pan na następny wyskok za granice za nasze pieniążki? Tu w Powiecie nie ma nic do roboty, to fakt.

  2. I czego się czepiacie naszego starosty,przecież wyraźnie jest napisane że będzie reprezentował powiat, widocznie też będzie śpiewał:)))ciekawe jaki ma repertuar:)))

  3. OOOO…OOOO…OOOO…Myślisz Wziątek że więcej coś znaczysz,bo masz stołek Starosty i chęć, twoje miejsce w powiecie tłumaczy,po Wielkiej Brytani turne,OOOO…OOOO…OOOO. Myślę że to będzie HIT na festiwalu.

  4. Jak można w taki sposób oceniać ludzi!? Zostawcie w spokoju staroste i Miraż. Uważam, że jeśli komuś się coś nie podoba, to niech to powie otwarcie i bez ogródek samemu zespołowi a nie czepia się bezpodstawnie starosty.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here