Zajęcia z psami.

0

19.03.2006r w grupie specjalnej odbyły się zajęcia z dogoterapii.
Do naszych podopiecznych przyjechali czworonożni przyjaciele, Kinga i Bob.
Dzieci z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w zajęciach, w których mogły głaskać pieski , przytulać się do nich czy wydawać im polecenia.

Katarzyna Świerczek

- reklama -

Czym jest dogoterapia?
Określeniem charakteryzującym terapię z udziałem zwierząt jest zooterapia. W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że psy doskonale spełniają warunki stawiane przy zooterapii, dlatego taż wyodrębniono ten dział jako dogoterapię. Została ona zapoczątkowana w 1964r. przez amerykańskiego psychologa Borysa Levisiona. Na podstawie obserwacji stwierdził on, że dzieciom dotkniętym autyzmem mającym problem z nawiązaniem kontaktów międzyludzkich, z większą łatwością przychodzi budowa więzi ze swoimi psami.
Popularność dogoterapii z całą pewnością zawdzięczać można jej prostocie a zarazem szybkości i skali osiąganych efektów. Kontakt z psem, umożliwia głęboki relaks co poprawia samopoczucie chorego a to z kolei motywuje do podjęcia walki z chorobą. Pies, który nie ocenia, nie przygląda się pogardliwie, niczego nie wymaga i jest ogromnie cierpliwy stymuluje chorego do zwiększenia wysiłku fizycznego podczas ćwiczeń, wydłużenia jego czasu co owocuje potem w poprawie stanu niepełnosprawnego.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here