Polsko-czeskie warsztaty teatralne

W piątek, 24 marca, w Raciborskim Domu Kultury odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z zaprzyjaźnionymi uczniami z Opawy.Spotkanie to, które miało charakter warsztatów teatralnych, zainaugurowało realizację wspólnego projektu, który nosi tytuł: „Edukacja teatralna jako sposób na pokonywanie barier komunikacyjnych.” Projekt ten został dofinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (EFRR). W jego ramach uczniowie obu szkół będą, co miesiąc, wymieniać między sobą swoje doświadczenia związane z teatrem. Wspólne warsztaty teatralne, które prowadziła pani Jolanta Dzumyk, pomogły uczniom obu szkół przełamać bariery językowe i kulturowe oraz zawiązać pierwsze przyjaźnie. Nie zabrakło też nowych doświadczeń związanych z teatrem. Uczniowie wspólnie wykonali szereg ćwiczeń pomocnych przy realizacji przedstawień teatralnych. Odgrywali razem etiudy, a nawet tworzyli krótkie przedstawiania w teatrze światła i cienia. Warto wspomnieć, że projekt zakończy w listopadzie wspólne przedstawienie. Polacy przygotują i wystawia przedstawienie w języku czeskim, a Czesi uczynią to samo w języku polskim. Pomysłodawczyniami i głównymi realizatorkami projektu w naszej szkole są: pani dyrektor Kamila Kubiak i pani Joanna Morawiec. Już za miesiąc czeka nas kolejne spotkanie w ramach projektu, tym razem w Czechach.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here