Koncert zepołu Folkoperacja

8 kwietnia w sali kameralnej „Strzechy” o godzinie 19.00 odbędzie się koncert zespołu Folkoperacja.Zespół "folkoperacja" to muzyczne zjawisko, które sytuuje się na skrzyżowaniu folku, funku i rocka.
Działa na rynku muzycznym od roku 2003, a w jego skład wchodzą muzycy tworzący do niedawna formację "Beskid Folk Band", która grała na wielu koncertach w Polsce i Republice Czeskiej (m.in w Opolu i na festiwalu "nowa tradycja"). W ostatnim czasie, Folkoperacja zdobyła III miejsce na prestiżowej XVI Zimowej Giełdzie Piosenki w Opolu. W Raciborzu słyszeliśmy ich podczas zeszłorocznego Memoriału, kiedy pojawili się na scenie rozstawionej na placu Długosza.
Ich styl można określić jako funk & rock oparty o twórczość ludową, głownie z Istebnej i jej okolic, skąd pochodzą muzycy (wyjątek stanowi „Bodzio” – Bogdan Bartnicki – polski Czech, który wychował się w Jabłonkovej, by 3 lata temu wrócić do Polski, a dziś mieszka i działa w Raciborzu).

Pierwsze utwory powstawały tylko i wyłącznie poprzez zmiany w aranżacji piosenek ludowych. Obecnie zespół podąża w kierunku bardziej nowoczesnego brzmienia i wykonuje także utwory w całości skomponowane przez siebie. Twórczość „folkoperacji" przeznaczona jest głównie dla słuchaczy lubiących tradycyjne melodie wzbogacone o nowe funkowo-rockowe brzmienia.
Koncert zapowiada się przednio – będzie dobra muzyka, przytupy, skrzypce, piękni górale, zabawa, znakomite nagłośnienie i niezłe efekty świetlne. O wszystko dba sam „Bodzio”, który osobiście angażuje się w każdy szczegół organizacyjny.

Wstęp na koncert: 7 zł

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here