Noc z Andersenem 2006

Noc z Andersenem 2006 pod hasłem „Okropne średniowiecze” rozpoczęła się w Oddziale dla Dzieci Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu 31 marca o godz. 18.00 a zakończyła 1 kwietnia o godz. 9.00Noc z Andersenem 2006 pod hasłem „Okropne średniowiecze” rozpoczęła się w Oddziale dla Dzieci Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu 31 marca o godz. 18.00 a zakończyła 1 kwietnia o godz. 9.00.


Pierwszym punktem programu tej najdłuższej w roku nocy w bibliotece było poszukiwanie kamienia filozoficznego razem ze średniowiecznym alchemikiem, w rolę którego wcielił się pan Adam Anderski.

W świat „okropnego” średniowiecza wprowadziła dzieci pani Ewa Wawoczny, która również prowadziła warsztaty z pisania gęsim piórem.
Kolejnym punktem programu była nauka tańca średniowiecznego. Dzieci miały okazję poznać trzy rodzaje tańców : taniec celtycki, taniec Wikingów i taniec dworski. Zajęcia taneczne prowadziła pani Dorota Rzeszowska ze swoimi podopiecznymi.


Oprócz głównych punktów programu uczestnicy Nocy.. czatowali, uczyli się sztuki kirigami, robili biżuterię z makaronu, grali w różne gry zręcznościowe, rozwiązywali zagadki i quizy.Zabawa była przednia.


Około godz. 2.00 rozpoczęto przygotowania do snu. Nie wszyscy jednak się wyspali co było widać w sobotę o 7.00, gdy ogłoszono pobudkę. Jednak na pytanie „Kto przyjdzie za rok? Wszyscy ochoczo podnieśli ręce.


W Nocy z Andersenem 2006 w Bibliotece udział wzięło 47 dzieci oraz 15 opiekunów i prowadzących.

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here