Współpraca Przedszkola nr15 z Przychodnią Dziecięcą

W przystępny sposób pani doktor wyjaśniła jakie są objawy najczęstszych chorób dzieci, jak należy wtedy postępować i kiedy trzeba zgłosić się po poradęW ramach współpracy z Poradnią Dziecięcą przy ulicy Klasztornej grupę dzieci sześcioletnich odwiedziła w dniu 06.04.br. pani doktor pediatra Urszula Kubiczek, która podczas ciekawej pogadanki opowiedziała dzieciom o chorobach wieku dziecięcego. W przystępny sposób pani doktor wyjaśniła jakie są objawy najczęstszych chorób dzieci, jak należy wtedy postępować i kiedy trzeba zgłosić się po poradę.
Była również mowa o tym, jak dzieci powinny dbać o swoje zdrowie aby nie chorować, jaka powinna być ich codzienna dieta oraz pani doktor podkreśliła ważność codziennego pobytu dzieci na powietrzu.
Dzieci przygotowały sobie wcześniej nurtujące je pytania , które zadawały podczas spotkania, na które otrzymały wyczerpujące wypowiedzi.
Podczas stałej współpracy z poradnią nasze dzieci pozbywają się lęku przed wizytą u lekarza a także ufnie odnoszą się do wszelkich koniecznych czynności medycznych związanych z interwencja lekarską.

Barbara Ciuruś, Ewa Muzia

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here