Znamy bajki Charles’a Perrault

Uczniowie naszej szkoły świetnie znają twórczość francuskiego bajkopisarza Charles’a Perroult’a”. W środę, piątego kwietnia, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu, odbył się międzyszkolny konkurs literacki pt.” Świat bajek Charles’a Perrault”. Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów, laureatów szkolnego etapu tego konkursu. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością treści bajek francuskiego pisarza. Bez wahania odpowiadali na bardzo szczegółowe pytania, na przykład o kolor oczu żony Ludojada. W konkursie zwyciężył uczeń klasy IV b, Florian Kastelik. Drugie miejsce również przypadło reprezentantce naszej szkoły. Zdobyła je Agnieszka Mederska z klasy IV a. Uczestników konkursu przygotowała pani Grażyna Mamczur.

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Eee, myślałem, że tp strongmeni przyjeżdżają, no wiecie, Pudzianowski z Dymkiem i inni siłacze, moje wzory do naśladowania i moralne autorytety. A to jakaś siata, nudy, spadam na siłke. A swoją drogą to władze miasta mogłyby zorganizować zawody strongmen u nas, bo kulturalnie to nic tu się nie dzieje, ino jakieś rozynanty i inne bucefały

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here