Czas na pomniki

120 tys.zł. magistrat ma zamiar przeznaczyć na pomnik Jana Pawła II i biskupa Józefa Gawliny. Bez tych pieniędzy komitety budowy nie poradzą sobie z finansowaniem.

Odsłonięcie pomnika Józefa Gawliny ma się odbyć we wrześniu. Co prawda wśród Polonii w Europie i USA dystrybuowane są już specjalne cegiełki, jednak nie ma szans, by zebrać potrzebną kwotę.

Tuż po powodzi władze miasta rozważały możliwość postawienia na pl. Dominikańskim figury Krzysztofka, raciborskiego psotnika. Miała to być atrakcja turystyczna. Był wstępny projekt, ale pomysł upadł.

Więcej czytaj w "Nowinach Raciborskich" nr 16 z 2006 roku.

- reklama -
- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Zdziwiloby mnie to gdyby było inaczej. Ja sam nie wyobrażam sobie zebym musiał udupić swojego pracownika który dla mnie pracuje, tylko dlatego ze klient był upierdliwy. Więc nie ma się co dziwić. Gdyby nawet wina była po stronie policjanta to oficjalnie będzie czysty. Jedynie na dywaniku bez świadków dostanie po łapach. Albo nie załapie się na dodatek do karpia na BN.

  2. czytajac Wasze komentarze widzę ,że nie zawsze to co jest prawdziwe znajduje poklask u komentatorów. Przypomnieć pragne ,że czasy kiedy władza miałą recepte na wszystko mine ły. Dzisiaj by sprecyzować zarzut a tym bardziej udzuielic publicznie odpowiedzi należy miec argumenty. Czy zastanawialiscie sie nad tym nim zaczęliście pisać te bzdury. Facecick podczas kontroli zachowywał się jak sie zachowywał, ale obrzucanie kogoś błotem publicznie to już za dużo . Mam nadzieje ,że następnym razem

  3. zastanowi sie nim coś napisze. Poczytajcie w internecie na temat ilosci spraw sądowych wobec niby nieuchwytnych – anonimowych internautów obrzucajacych inwektywami innych ludzi. A propos karmienia dziecka w maluchu – proponuje zjechać na najbliższy parking , tam sie zatrzymać i dziecko nakarmić. To takie proste jest przecież.

  4. LUDZIE!! Zastanawialiście się nad jedną sprawą? Gdzie w liście internałty J. jest napisane, że to byl policjant z Raciborza? A tu patrzcie jakie halo i nawet doszli do tego, ze taka sytuacja miala miejsce w Raciborzu? A moze to było np. w Gdansku. Czyli policja Raciborska sama na siebie wskazała? TO BYŁO U NAS – i jestesmy z tego dumni!!!

  5. niewiem czego sie czepia ten kierowca???policjant postapil wlasciwie a jak sie cos niepodoba to mil do wyboru sad grodzki!tam napewno lepiej go potraktuja!niedlugo ludzie benda jezdzili jak chcieli a potem sie dziwia ze sa wypadki???

  6. Nic dodac nic ująć policja zamiast zajmowac sie łapaniem złodziei i bandytów czyta posty w internecie i nawet fikcję, literacką bo tak należy traktować teksty bez podanych danych osobowych i miejsca zdarzenia.A moze to prowokacja dziennikarska?W kazdym razie uderz w stół to nożyce sie odezwą…Moim zdaniem pan komendant ma chyba ważniejsze wyzwania w naszym powiecie niż odpowiadanie na posty absolutnie do niego nie adresowane?!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here