Wielkanocna wiosna ludów

Impreza o nazwie „Party z jajem, czyli Wiosna Ludów” zaoferowała uczestnikom dużą porcję rozrywki. Pomiędzy ethnoteką i występami karaoke ważnym punktem wieczoru było przemówienie, które dotyczyło swoistej „wiosny ludzi”. Taki przełom – zdaniem Inicjatywy Samorządowej „Aktywne Miasto” – powinien się dokonać w Raciborzu.

Wczoraj na sali kameralnej Domu Kultury „Strzecha” przy pubie Koniec Świata raciborska Inicjatywa Samorządowa „Aktywne Miasto” pozwoliła gościom dać upust świątecznej euforii.
Impreza o nazwie „Party z jajem, czyli Wiosna Ludów” zaoferowała uczestnikom dużą porcję rozrywki. Wieczór rozpoczął debiutujący kabaret Nic a nic. Na scenie estradowe standardy podawał zespół Grafit. Publiczność roztańczyła się przy coverach wielkich przebojów. Między tym wszystkim rozbrzmiewały obiecane wcześniej folkowe dźwięki. Na tzw. Ethnotekę składały się m.in. nagrania polskich zespołów Dikanda i Kapela ze Wsi Warszawa. Gwoździem programu okazały się jednak występy karaoke. Dla niewtajemniczonych objaśniamy, że polega to na zaśpiewaniu znanych przebojów z pomocą wyświetlanego tekstu i muzycznego podkładu. Ta coraz popularniejsza w Polsce forma zabawy sprawdziła się na „Party z Jajem”. W występie karaoke uczestniczył nawet Janusz Szlapański – znany raciborski przedsiębiorca, współtwórca koncertu charytatywnego „Gwiazdka serc”. W międzyczasie odbył się też mały seans parodystycznych i satyrycznych filmów krótkometrażowych.


Ważnym punktem wieczoru było mini przemówienie Piotra Dominiaka z „Aktywnego Miasta”. Adresowane głównie domłodych ludzi dotyczyło swoistej „wiosny ludzi”, która zdaniem prelegenta powinna się dokonać w Raciborzu. O potrzebie obrania nowego kierunku w życiu miasta mówili wspólnie z Dawidem Wacławczykiem. Inicjatywę Samorządową „Aktywne Miasto” prócz Dominiaka i Wacławczyka tworzą młodzi aktywiści życia społecznego w Raciborzu. Dali się już poznać organizując cykliczne Saloniki Polityczne , na których toczą się rozmowy o raciborskich realiach i gdzie dyskutuje się o standardach w działalności publicznej. Po każdym spotkaniu na Portalu ukazuje się relacja z odbytej debaty.

Rozmaite nuty zagrały na „Party z Jajem”: od niezobowiązującego karaoke po społeczno – polityczny manifest. Najważniejsze w tym wszystkim było to, że publiczność tańczyła do tych taktów nieskrępowana.

/argent/

- reklama -

16 KOMENTARZE

  1. to są jaja zgadzam sie z komentarzem „ggggggg” prawo jest do dupy zacznijcie myslec przecież era ma obowiązek wam pomóc jesli przedstawicie jaka jest sytuacja :/ co za kraj:/

  2. Oddzwaniać 3 razy cześciej, wysyłać smsy z elaboratami zapychającymi skrzynke – np. z gg 5 smsów po 1000 znaków. Po tygodniu dadzą za wygraną. Mnie raz molestowała jakas głupia baba, ale potem po serii akcji z gg jej przeszło. Powodzenia! PS: na jakiej podstawie Policja umorzyła sledztwo? Idzcie od razu do prokuratury, albo do komendy wojewódzkiej zadzwońcie z zapytaniem

  3. Prokuratura nic nie zrobi. Dlatego że dopóki nie ma gróźb nie jest to przestępstwo a wykroczenie. I tym zajmuje się policja. Ja też mam głuche telefony z numeru 512807142 głównie późnymi wieczorami na telefon stacjonarny.

  4. Proponuje zebrać sie jak najwięcej i puścić gościowi każdy kilka pakietów na sms. Ogłosi się na czatach i się zrobi akcje. Zablokuje mu się skrzynka to mu się odechce. na początek można zabrać sie za te dwa numery podane niżej. Policja jest bezradna to spawe trzeba załatwic na własną ręke. Kto jest za?

  5. Ja się pisze na taką akcje. Moge zwołać swoje grono które wyśle po kilkadziesiąt sms każdy, i można mu w sumie wysłać Księge Tadeusza 🙂 Zbierzmy się o konkretnej godzinie i do dzieła.

  6. a może własciciel albo właścicielka tego numeru ma śslicznego,młodego współmałżzonka? Stąd te dziwne odzewy? radziłambym przypilnować małżonka i zobaczyć jego kołnierzyki od koszulek a nie od razu zgłaszać na policję!!!!!Może to ciche wielbicielki? może zona jużzz nieatrakcyjna?

  7. a co jeśli to numer zastrzeżony? W telefonach brakuje takiego filtru zeby przyjmować tylko rozmowy z jawnym numerem nadawcy. W Plusie się dowiadywałam czy tak można i powiedzieli ze obecnie nie świadczą takiej usługi. Jak sądze nie prędko ona wejdzie bo nie na ręke im taka usługa. Chyba że znacie taki telefon który potrafi takie coś? Podejrzewam ze telefon powinien takie coś filtrować – chyba tylko kwestia softu.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here