Akcja „Pies”

Od 14 do 19 maja na terenie Raciborza straż miejska przeprowadzi akcję „Pies”. W tym okresie funkcjonariusze straży miejskiej i pracownicy schroniska będą wyłapywać psy bezdomne i te, pozostające bez nadzoru właścicieli.

Działania te prowadzone będą w związku z licznymi skargami mieszkańców miasta na błąkające się, po terenach osiedli i placach zabaw, psy, które stwarzają zagrożenie pogryzienia ludzi oraz zaniczyszczające odchodami miejsca publiczne – komentuje zastępca komendanta Straży Miejskiej w Raciborzu, Janusz Lipiński. – Stosowane również będą sankcje przewidziane prawem wobec właścicieli, którzy wyprowadzją swoje psy bez nakazanych środków ostrożności. Podlega to karze 200zł albo karze nagany.

/s/

Straż Miejska przypomina obowiazki właścicieli i opiekunów zwierząt domowych.
(Regulamin utrzymania porządku i czystości na terenie Gminy Racibórz, zalącznik do Uchwały Nr. X/121/2003 z dn 03.09.2003)

1. Właściciele lub opiekunowie zwierząt domowych zobowiązani są do zapewnienia należytych warunków sanitarnych i porządkowych na nieruchomości, która jest miejscem stałego pobytu tych zwierząt, w taki sposób, aby nie dochodziło do uciążliwości w stosunku do innych użytkowników tejże nieruchomości lub nieruchomości sąsiednich.
2. Zabrania się wyprowadzania zwierząt domowych na tereny publiczne, poza miejsce stałego pobytu, tj. obszar osiedla mieszkaniowego lub teren prywatny, celem załatwiania potrzeb fizjologicznych zwierzęcia.
3. Obowiązek natychmiastowego usunięcia zanieczyszczeń odzwierzęcych powstałych w miejscu publicznym ciąży na opiekunie zwierzęcia.
4. Zwierzęta domowe mogą być wyprowadzane tylko pod opieką osoby dorosłej lub osoby zdolnej do panowania nad nimi.
5. Wszystkie psy muszą być prowadzone na smyczy, zaś psy niebezpieczne winny mieć dodatkowo założony kaganiec.
6. Zwolnienie psa ze smyczy możliwe jest tylko w rejonach nie zabudowanych, gdzie obecność psa bez uwięzi nie będzie stwarzać zagrożenia bezpieczeństwa człowieka.

- reklama -

11 KOMENTARZE

  1. to jest farsa w czystym wydaniu naszych wladz miejskich!!!widac ze opieszalosc w tak waznych sprawach jak drogi i ich remonty naszego powiatu nie znaja granic!!!ciekawe jak dlugo to potrwa i ta ciagla jazda po tych dziurawych drogach???gdzie sa te pieniadze co daje im unia na remonty???pytam???

  2. chyba czekaja az sie Raciborz calkiem zakorkuje a przejaz przez to miasto niedlugo zajmnie polowe dnia?a potem sie dziwia ze Raciborz nie przyciaga Turystow???bo kto by chcial do takiego miasta przyjezdzac???

  3. Winę za opieszałóść w budowie obwodnicy zastępczej przez Markowice ponosi prezydent. Ustalenia poczyniono już wcześniej , ale nic w tym kierunku dotychczas nie zrobiono. Dlatego teraz ostatecznie zobowiązuje się prezydenta uchwałą Rady Miasta. Mam wrażenie ,że ten skład władzy wykonawczej w mieście jest słaby i niewydolny.A teraz pod koniec kadencji można zauważyć działania zachowawcze aby dotrwać jakoś do końca kadencji. A bardzo wysokie wynagrodzenia tych ludzi lecą do pażdziernika 2006 r.

  4. Unia nie daję środków na remonty dróg lokalnych lecz na budowę nowych dróg krajowych czy wojewódzkich. U większości obywateli zabierających głos w tak ważnych sprawach wyczuwa się brak wiedzy na te tematy. Wszystko wrzucają do jednego worka na karb Rady Miasta. Więcej czytać na te Tematy ale nie Oblicza.

  5. Unia nie daję środków na remonty dróg lokalnych lecz na budowę nowych dróg krajowych czy wojewódzkich. U większości obywateli zabierających głos w tak ważnych sprawach wyczuwa się brak wiedzy na te tematy. Wszystko wrzucają do jednego worka na karb Rady Miasta. Więcej czytać na te Tematy ale nie Oblicza.

  6. Mam propozycje jak którys z Was uszkodzi auto w wyniku wjechania w dziure to należy pozwać zarząd dróg i tyle niech płaca za remonty aut

  7. Jak wygląda ulica Ogrodowa każdy wie, Polne drogi już lepiej wyglądają. Największym priorytetem okazuje się załatanie ulicy Klasztornej, Ogrodowa może poczekać. Klasztorna ulica boczna ale przecież tam jest Starostwo. Pierdzistołki nie mogą przecież jeździć swoimi furami po dziurach. Ogrodową jeździ zdecydowanie więcej samochodów. Tak to jest już w tej kolesiowatej polsce. Najpierw sobie później innym.

  8. Jak dobrze pójdzie to w listopadzie załatają ogrodową i będzie znów uroczyste otwarcie, przecinanie wstążek i ciekawe kto będzie je przecinał 🙂

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here