Prawo do własności

Dzisiaj częstokroć niektórzy próbują łączyć obecne przemiany z osiągnięciem korzyści własnych. I wtedy miasto traci właściwy mu wizerunek. Dzieje się tak też dlatego, że poprzez bierność, czy nasze nadmierne zaufanie wobec samorządów pozwalamy na taki stan rzeczy. Nie zawsze rozwój Raciborza miasta był, czy jest zgodny z moimi oczekiwaniami. Dzisiaj można realizować w nim różne wizje. Inaczej było w czasach, kiedy odgórnie narzucano jego rozwój. Dzisiaj częstokroć niektórzy próbują łączyć obecne przemiany z osiągnięciem korzyści własnych. I wtedy miasto traci właściwy mu wizerunek. Dzieje się tak też dlatego, że poprzez bierność, czy nasze nadmierne zaufanie wobec samorządów pozwalamy na taki stan rzeczy. Potrzeba nam głębszej refleksji, śmiem powiedzieć, lokalnego patriotyzmu, społecznego działania.

Między innymi dlatego powstało Stowarzyszenie Uwłaszczeniowe "Zjednoczeni". Niewątpliwie dobro miasta było tym celem nadrzędnym. Łatwiej jest działać w grupie. Dlatego wraz z grupą zainteresowanych „zjednoczyliśmy się” aby działać i przynosić miastu wymierne korzyści.
Celem stowarzyszenia jest podejmowanie działań zmierzających do zrealizowania programu powszechnego uwłaszczenia. Cel ten będziemy realizować poprzez formację moralną i intelektualną członków, informowanie oraz edukację społeczną i ekonomiczną obywateli, przeciwdziałanie zawłaszczaniu majątku państwowego i gminnego, wspieranie działań radnych, posłów zmierzających do ustanowienia uchwał i ustaw uwłaszczeniowych.

Więcej czytaj w "Obliczach" nr 3-4 z 2006 roku

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Niestety taka jest prawda. Lekarz innej specjalizacji dorobi sobie jeszcze prywatnie po godzinach i wsumie zarobi więcej niż w szpitalu… a anestezjolog co ? prywatnie będzie znieczulał 😉

  2. Lekarze nie chą pracowac za 3000 tyś złoty miesięczie – TO ZWOLNIĆ SIWNIE, bande złodzieji !!! która rozbija się luksusowymi samochodami. Niech społeczeństwo zobaczy gdzie te łapiduchy mieszkają ( jakie apartamenty posiadaja ), a zwolnić !!!ich w diabły skoro zarobki im nie odpowiadają , i sciągnąć lekarzy z choćby UKRAINY , Z GRUZJI , TADŻYKÓW , TURKÓW – wybitnych specjlaitów którzy takich pieniedzy jak dostają lekarze w swoim kraju nigdy nie zobaczą !!!! – ja takze takiej kasy nie mam !!!

  3. i nie bede miał w tym kraju , mimo że mam wyższe wykaształcenie(na elitarnej uczelni) i 15 lat pracy a zarabiam 1500zł – po odciągnieciu mam 1346 zł i to wsyztsko – a o ni jęczą że mało mają. a prywate którą odstawiją – przecież to też dochód – BANDA ZŁODZIEJI I MALKONTENTEÓW – W DIABŁY Z NIMI

  4. To prawda, ze lekarze dorabiają, ale kosztem pacjentów, bo pracuja w kilku przychodniach często „zazębiajac” godziny przyjęć, stąd długie kolejki, byle jaka diagnoza, zmęczenie, bo czeka następna fucha.To nie jest normalne,bo lekarz powinien zarabiać godnie, ale tez niech nie mówi, że zyje biednie, bo nie żyje, inna rzecz czyim kosztem?

  5. Zgadzam sie z robertem całkowicie!!! do XXL: ile wg ciebie wynosi godny zarobek? bo mnie się wydaje, ze punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia…

  6. drogi Robercie. Według ciebie 3000zł na rękę dla lekarza to zbyt dużo?? Ty pewnie jesteś szczęśliwy, że pracujesz TYLKO 160 godzin miesięcznie. Popracuj dwa razy tyle, to wtedy porozmawiamy. A poza tym Ty pewnie spokojnie sobie pracujesz, gdy lekarz ratuje cudze życie, które jest bezcenne. Obyś nie musiał znaleźć się w sytuacji, w której Będziesz musiał korzystać z usług lekarza pracującego już 48 godzinę bez snu.

  7. brakuje mi słów do niektórych osób wypowiadających się na forum – oczywiście, zdaję sobie sprawę, że są nieuczciwi lekarze, którzy biorą łapówki, ale to nie są wszyscy lekarze i PROSZĘ NIE UOGÓLNIAJCIE, bo jesteście w tym momencie niesprawiedliwi i nie fair wobec uczciwych lekarzy! pragnę dodać, że nie wszyscy anestezjolodzy złożyli wymówienie!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here