O książkach K.Makuszyńskiego

„Szatan, awantura i mokra głowa – świat Kornela Makuszyńskiego” tak był zatytułowany turniek międzyszkolny, w którym uczniowie SSP 15 zajęli trzecie miejsce.23 kwietnia od wielu lat obchodzony jest jako Światowy Dzień Książki. W tym roku MiPBP z okazji tego świeta zorganizowała turniej międzyszkolny poświęcony twórczości Kornela Makuszyńskiego.


Uczestnicy musieli wykazać się doskonałą znajomością treści książek: „Szatan z siódmej klasy”, „Panna z mokrą głową”, „Awantura o Basię”< poza tym prezentowali przygotowana wcześniej scenką, pisali listy i malowali plakaty.

Reprezentujący szkołę uczniowie klasy IVA: Kasia Bugiel, Kasia Grzelak, Ania Burszczyk, Damian Małys najwięcej punktów zebrali za zadanie, polegające na pisaniu listu na temat. Zajęli trzecie miejsce, odebrali indywidualne nagrody książkowe i płyty edukacyjne, a dla biblioteki szkolnej pozyskali słownik „Ojczyzna polszczyzna”.

LIST

Racibórz, 24 kwietnia 2006 rok


Drogi Panie Komorniku!


Nazywam się Irenka, nazywają mnie panną z mokrą głową.
Proszę wybaczyć, że Pana niepokoję, ale mamy trudną sytuację rodzinną. Ojciec mój został przywalony przez ostatnie drzewo naszego lasu, matka cierpi na chorobę serca, a brat mój, Janek, ma zaledwie osiem lat i nic z tego nie rozumie. Bobka żyje poza czasem: wczoraj miała dziewięćdziesiąt lat, a dziś – osiemdziesiąt. Ciotki dwie co chwila wybuchają płaczem, więc nic mi nie pozostało.

Proszę więc Pana szanownego, o litość nade mną i nad moją rodziną. Będę pracować gdzie tylko Pan Komornik kochany zechce, zrobię wszystko co pan powie, lecz proszę nam pozwolić zostać w naszym domu.

Ja wiem, że Pan działa zgodnie z prawem, ale myślę, że każdy człowiek, nawet najbardziej surowy, ma serce.


Z wyrazami szacunku i poważania

Irena Borowska

Panna z mokrą głową

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here