Przegląd szkolnych zespołów artystycznych

Nie ma nic przyjemniejszego nad śpiewanie -mówili wczoraj uczestnicy konkursu piosenki odbywającego się w ramach Powiatowy VII Przeglądu Szkolnych Zespołów Artystycznych.Piosenka bawi, rozwesela, wyraża uczucia, o których trudno mówić bądź które trudno nazwać. W konkursie startowali soliści, duety, zespoły wokalne i chóry w czterech kategoriach wiekowych. Razem 26 podmiotów wykonawczych, w tym 3 chóry, oceniało jury: Jerzy Dębina, Eryk Okoń, Antoni Kucznierz.


Powiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Artystycznych promuje dziecięcą twórczość artystyczną, pozwala im spróbować swoich sił na scenie, doświadczyć radości sukcesu, a niekiedy uczy jak znieść gorycz porażki.


Dzisiaj kolejni artyści reklamowali na scenie swoje umiejętności aktorskie. Od godziny 9 do 14 w DK „Strzecha” szkolne zespoły teatralne ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oceniało jury w składzie: Grażyna Tabor, Jerzy Dębina, Bernadeta Chłapek. Były to spektakle okazjonalne, z dziedziny profilaktyki i inne całkiem udane pomysły sceniczne. (Na zdjęciach grupa teatralna z ZSOMS w Raciborzu.)


Jutro na scenę wyjdą tancerze: swoje układy zaprezentują duety i zespoły.
Podsumowanie festiwalu i wręczenie nagród odbędzie się 12 maja w DK „Strzecha” o godzinie 11.

/BSp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here