100 tys.zł padło łupem bandytów

W poniedziałek popołudniu przy ulicy Nowomiejskiej w Raciborzu nieznani sprawcy napadli na konwojenta firmy ochroniarskiej przewożącego pieniądze do banku… Do zdarzenia doszło wczoraj, 29 maja o godzinie 15.45 w Raciborzu przy ulicy Nowomiejskiej. Nieznani sprawcy napadli na 47 – letniego pracownika raciborskiej firmy ochrony. Mężczyzna Fiatem Palio Weekend przewoził do banku pieniądze pochodzące z utargu – 110 tys.zł.
Na łuku drogi przy Nowomiejskiej został nagle zablokowany przez dwa samochody – jadący przed nim VW Golf II w kolorze czarnym na niemieckich numerach rejestracyjnych (rozpoczynających się od liter LEV) oraz z tyłu przez nieustalonej marki samochód. Po chwili do samochodu pokrzywdzonego wtargnął nieznany mężczyzna i zagroził mu przedmiotem przypominającym broń. Zażądał otwarcia tylnych drzwi samochodu. Do pojazdu wsiadło kolejnych dwóch mężczyzn. Napastnicy zmusili kierowcę do ruszenia w kierunku Gliwic. Gdy byli już na ulicy Gliwickiej, polecili skręcić w leśną drogę. Po przejechaniu około 200 metrów kazali mężczyźnie zatrzymać samochód i wysiąść. Pobili pokrzywdzonego, następnie skrępowali mu ręce taśmą klejącą i przywiązali do kierowcy.

Napastnicy skradli czarny neseser z pieniędzmy i uciekli.
Gdy konwojentowi udało sie uwolnic od razu powiadomił policję.

- reklama -

Poszukiwani przestępcy to mężczyźni wzrostu około 180 cm wzrostu, ubrani byli w ciemne kurtki. Jeden ze sprawców nosił czapkę z daszkiem koloru jasnego, drugi czapkę koloru ciemnego.
Osoby mogące pomóc w ustaleniu sprawców, posiadające informacje o pojeździe, którym się poruszali proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z raciborską Policją po numerem telefonu: (032) 4594 200 lub numerem alarmowym 997.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here