Cała Polska czyta dzieciom

W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zorganizowała we wszystkich filiach bibliotecznych seanse głośnego czytania.Pierwsze spotkanie odbyło się w poniedziałek 5 czerca w Filii nr 3 na Ocicach. Dzieciom z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 2 bajki czytali : Anna Płonka – polonistka i Andrzej Markowiak poseł na sejm RP.


Kolejne dwa spotkania odbyły się w Filii nr 7 przy ul. Słonecznej i w Oddziale dla Dzieci przy ul. Kasprowicza 12 we wtorek 6 czerwca.


W spotkaniu w Filii nr 7 udział wzięli uczniowie klasy szóstej ze Szkoły Podstawowej nr 11. Ze względu na wiek uczestników, panie Gabriela Habrom-Rokosz i Kamila Kubiak, czytały wyjątki z powieści dla młodzieży m.in. Krystyny Siesickiej.


Spotkanie w Oddziale dla Dzieci miało charakter warsztatów teatralnych. Prowadziła je pani Kalina Jerzykowska – autorka książek dla dzieci i młodzieży, teatrolog, krytyk teatralny.


W spotkaniu udział wzięła młodzież z trzech raciborskich szkół, która na codzień zajmuje się szkolnym teatrem amatorskim.

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here