Uniwersytet Trzeciego Wieku o parlamentaryzmie

nazwa SEMINARIUM NAUKOWE pt. „Dobrze wybrany samorząd terytorialny szansą dla naszego miasta i regionu. Społeczeństwo obywatelskie wyzwaniem naszych czasów” program tematy: „Co to znaczy być przedstawicielem władzy publicznej”, Radny – sąsiad i polityk”, „Biuro Poselskie jako lokalne miejsce działalności parlamentarnej” kiedy Sobota 10 VI gdzie RCK, ul. Chopina 12 (sala kameralna na II p) organizator Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Raciborzu

10 VI (Sobota) :– 16.00 – Co to znaczy być przedstawicielem władzy publicznej”
„Radny – sąsiad i polityk”
– Andrzej MARKOWIAK, poseł na Sejm RP

– 17.00 – „Biuro Poselskie jako lokalne miejsce działalności parlamentarnej”
Henryk KRETEK, dyrektor Biura Poselskiego PO

– 17.30 – Występ Chóru Kameralnego „Parafraza” z Krakowa

– 18.30 – DYSKUSJA

miejsce: RCK, ul. Chopina 12 (sala kameralna na II p)


Sprawdź całe kalendarium.

- reklama -

23 KOMENTARZE

 1. to fajnie, ze dzieciaki się czegoś uczą i to z całej Polski, ale gdzie ci ekolodzy i czy mówią dzieciom choć trochę o poważnych problemach, tych kontrowersyjnych dotyczącach niszczącej działalności ludzkiej, czy tylko jest paplanie o drzewach, ptakkch i pochwała segregacji śmieci?

 2. Fajna impreza 🙂 Z roku na rok uczestników jest coraz więcej, wczorajsze przesłuchania trwały 6 godzin! A dzisiaj koncert finałowy i ogłoszenie zwycięzców, ciekawe kto w tym roku zgarnie grand prix? 🙂

 3. Było fajnie nowe doznania i odkrycie wielu watków poezji. Swietna zabawa jednak watsztaty mogłyby być prowadzone w ciekawszej formie. Ogromny ukłon w strone organizatorów szczegolnie pani Biskup… dziękuje…

 4. Mam pytanko , czy na tym festiwalu miał szanse wygrać ktoś z poza Raciborza?NIE!!!A nazywa się szumnie OGÓLNOPOLSKI Smiechu warte. Druga sprawa panie prowaqdzące warsztaty wokalne , kim one są? bo na wokalu napewno się nie znają.Jedynie co potrafią to byc złośliwe i przykre

 5. Tak się składa, że WłASCIWA KRYTYKA zawsze „boli”…Nie jest tajemnicą, że to z Raciborza od kilku już dobrych lat wyjezdżają w świat znakomite młodzieżowe wokale – szkolone min. w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu. Wokale te pomimo sukcesów na Festiwalu Ekologicznym w Raciborzu odnoszą znaczące sukcesy na innych -wokalnych festiwalach w Polsce…Także zamiast zazdrościć komuś talentu wez się do roboty nad sobą-tylko błagam – nie śpiewaj…

 6. To się mylisz mówiąc że mam nie śpiewać,gdyż moje sukcesy są większe niż wszystkich młodych wokalistów z całego Raciborza.Pierwszy raz właśnie w Raciborzu spotkałam się (festiwal ogólnopolski)z tym, iż wszystkie wygrane są z Raciborza.

 7. Sory ale Ty chyba czegoś komuś zazdrościsz. Pracuj a coś osiągniesz. W tym momencie wcale nie chce być niemiła czy złośliwa. Zajełam 1 miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Pierwszy raz w życiu na tym festiwalu widziałam panią Biskup i byłam w mdk. Mieszkam w województwie opolskim i tylko do liceum dojeżdżam do Raciborza.Więc nie mów „iż wszystkie wygrane są z Raciborza”

 8. tak się składa,że byłam jedną z osób prowadzących warsztaty.jeżeli chodzi o nasze kawlifikacje(nie mówiąc już o bezspornych umiejętnościach i wykształceniu Pani Eli Biskup) to jesteśmy przeszkolonie przez wielu znawców muzyki rozrywkowej i klasycznej z całej Polski i nie tylko,współpracowałyśmy z wieloma sławami(wspomnieć wystarczy o pani Eli Zapendowskiej)i jak najbardziej jesteśmy przygotowane do prowadzenia tego typu warsztatów dla osób,które dopiero zaczynają przygodę z muzyką.

 9. Jeżeli natomiast byłam złośliwa w stosunku do kogoś (w co wątpię…)to znaczy tylko tyle,że ma się zastanowić następnym razem nad repertuarem i przemyśleć ,czy aby napewno śpiewanie jest tym,co robi najlepiej w życiu… Jeśli chodzi o nagrody dla Raciborza-jury nie ma przed sobą kartki z miejscami zamieszkania,tylko z oceną wokalistów,więc zarzuty są bezpodstawne-wygrywają najlepsi.pozdrawiam gorąco i do zobaczenia na VI Festiwalu Ekologicznym!!!

 10. Też byłam na tegorocznym festiwalu i mam mieszane uczucia. Brałam udział w warsztatach i wlaśnie na nich zostałam skrytykowana przez panią prowadzącą cytuję słowa pani Agnieszki Busuleanu „śpiewasz jak Hilda ,latwiej cię przeskoczyć niż obejść, brak ci osobowości, śpiewasz jak góralka,byle jak byle głośno,gdy będziesz bardzo dużo pracować to MOŻE kiedyś coś z ciebie będzie”

 11. Po tej ocenie stwierdziłam, że kończę moją przygodę z piosenką, wystąpiłam w finale i… o dziwo zdobylam I miejsce, a takze specjalną nagrodę „największa indywidualność festiwalu”! Z tą samą piosenką zdobylam I mniejsca w dwóch festiwalach MIĘDZYNARODOWYCH (Polska, Bułgaria), a wczoraj wróciłam z pierwszym miejscem z Bośni!

 12. Dobra ocena, rady i wskazowki sa mile widziane jezeli pomagaja a nie krzywdza i niszcza. A jeśli chodzi o cały festiwal, to bardzo mie się podobało! Dobrze się bawiłam! Wspaniała atmosfera i wspaniałe nagrody!! 🙂 Dziekuje p. Biskup i jury!

 13. Może na tych międzynarodowych festiwalach po prostu nie było tak wielkiego poziomu wykonawczo-artystycznego jak na Festiwalu w Raciborzu? Nie można w przypadku artysty czuć się”spełnionym” i „najlepszym” ze wszystkich bo to jest własnie jego koniec…Ale myślę,że jeszcze wszystko przed Tobą:i sukcesy i porażki-bo one też kształtują osobowość!

 14. Nigdy nie twierdziłam że jestem najlepsza czy spełniona,porażki znoszę dość dobrze,chętnie wysłucham cennych rad i wskazówek ,ale to co mówiła o mnie pani Busuleanu to było przykre i złośliwe.Chyba że na tym polegają warsztaty? Nie mnie oceniac poziom festiwali. W Raciborzu zdobylam I miejsce i w miedzynarodowych festiwalach rowniez. Jury wiec jest zgodne, co do moich umiejetnosci. (i talentu :P)

 15. CZASAMI trzeba wierzyć tylko sobie – tak to też CZASAMI w życiu bywa… Masz talent i umiejętności – co zgodnie -jak mówisz-potwierdziło Jury Festiwalu – a było bardzo fachowe!!!I to się właściwie teraz powinno dla Ciebie najbardziej liczyć!Jak potoczy się Twoja droga artystyczna to zależy od wielu czynników i trzeba być odpornym na tęgą krytykę, nie obrażać się na słowa, które czasami po prostu mogą mieć inne znaczenie…Być może podobnych komentarzy możesz usłyszeć jeszcze w swoim życiu wiele

 16. Życzę powodzenia i myślę, że jeszcze nie raz – tych bardziej przychylnych,”zewnętrznych” komentarzy co do Twoich umiejętności wokalnych usłyszysz być może w najmniej oczekiwanych momentach Twojego młodego życia!I jeszcze raz-POWODZENIA!!!

 17. Pani Biskup zawsze i to zawsze myli pojęcia dotyczące słowa „animator” z „instruktorem” czy „aktorem”. „Animator kultury” jest powszechnie używane w tego rodzaju instytucjach i dlatego nikt się nie czepia. Dlatego też proponuję bardziej precyzyjnie określać charakter wykonywanej pracy. Łączenie tych określeń świadczy o tym, że te osoby wykonują kilka etatów a płacone mają za jeden np. animatora kultury. Z poważaniem a Was?

 18. Widzę, że A WAS -też brała,brał czy też „brało” udział w festiwalu ekologicznym, i w to nikomu nieznanej kategorii-wyminiana jest tu pod nazwą:”animator kultury” – bardzo szerokie jest to pojęcie a przecież w życiu nie sposób się na wszystkim znać???chyba że na zniesmaczeniu wszystkiego co wokół się dzieje-czy to dobrego albo złego – a merytoryki po prostu zero!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here