Gombrowicz w Strzesze

Dnia 6 czerwca na deskach sali widowiskowej DK Strzecha w Raciborzu, mogliśmy uczestniczyć w spektaklu premierowym raciborskiego teatru Agrafka, działającego w naszym mieście już od 11 lat. Tym razem młodzież raciborskich szkół wraz z reżyserką panią Jolantą Dzumyk, pod opieką artystyczną Anny Jegierskiej, podjęła się nie lada zadania – Gombrowicz. Kilka miesięcy trwały przygotowania, by dramat Witolda Gombrowicza „Iwona Księżniczka Burgunda” mógł być przedstawiony publiczności. Młodzież spotykała się w teatrze wyobraźni i twórczo spędzała czas, czego owocem stał się niezwykły spektakl.


IWONA, KSIĘŻNICZKA BURGUNDA – pierwszy, napisany jeszcze przed wojną, w 1935 roku, dramat Gombrowicza – to sceniczna groteska i zarazem satyryczny obraz społeczeństwa, które krępuje i obezwładnia jednostkę.

Akcja sztuki rozgrywa się w fantastycznej krainie – na królewskim dworze. Świat stworzony przez Gombrowicza jest groteskowy, śmieszny i zarazem tragiczny.


Obsada:

Iwona – Hanna Żurek

Książe Filip -Mariusz Drzeniek

- reklama -

Królowa Małgorzata – Joanna Kędzierska

Król Ignacy – Rafał Łachut

Iza – Magdalena Tabor

Szambelan – Iwo Piasecki

Dama dworu, ciotka Iwony – Martyna Baranowska

Dama dworu, ciotka Iwony – Samia Grabowska

Cyryl – Ogłoza

Mam nadzieję, że ten spektakl brawurowo zagrany przez młodych artystów, będzie można jeszcze nie raz obejrzeć, a tych, którzy nie mieli okazji być na kameralnej premierze już dziś zapraszam do śledzenia zapowiedzi kulturalnych miasta Raciborza, by kolejnej okazji nie przeoczyć.

AKA

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Tak…Niemcy przekazują nam karetki, które nie mieszczą się na naszych drogach. Więc stoi sobie taka jedna pod wiatą Szpitala i czeka, aż nam drogi poszerza.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here