Socjolodzy się bronią

Pierwszy rocznik studentów socjologii PWSZ w Raciborzu broni prace dyplomowe. Z raciborskiej uczelni wyjdą już z tytułem naukowym. Czy większość z nich będzie zajmować się zawodowo socjologią?3 lata temu Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa ogłaszała nabór na nowy kierunek studiów licencjackich – socjologię. Przez trzy lata na studiach stacjonarnych i zaocznych socjologię na trzech specjalnościach studiowało kilkadziesiąt osób. Po 6 semestrach studiów przyszli socjolodzy ukończyli swoje prace dyplomowe.
Wczoraj był pierwszy termin obrony tych prac. Teoretyczne prace licencjackie z zakresu bądź animacji społeczno-kulturalnej, bądź zarządzania zasobami ludzkimi, lub przywództwa w jednostkach administracji publicznej młodzi socjolodzy będą bronić przez cały tydzień.


W poniedziałek egzaminy dyplomowe rozpoczyna też kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Studenci specjalności wychowanie plastyczne z grafiką użytkową muszą, oprócz pracy teoretycznej, obronić utwór plastyczny. Wśród prac tzw. praktycznych znajdują się w tym roku tak klasyczne malarstwo i grafika, jak instalacje i filmy wideo.


Poszło gładko – mówi Justyna, studentka socjologii III roku – przygotowałam się i było bezstresowo. Jolanta z Raciborza martwi się o coś innego. – Gdzie ja teraz znajdę pracę w zawodzie? Na pewno nie w tym mieście.
O wrażeniach po trzech latach, planach i marzeniach na przyszłość raciborskich żaków będziemy pisać już wkrótce.

/argent/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here