Rozbój w Nędzy

W sobotę około godziny 15.00 w miejscowości Nędza dwaj mężczyźni napadli 21 – letnią dziewczynę i jej 27 – letniego chłopaka. Dotkliwie ich pobili i okradli. Okazuje się, że 22 – i 28 – latek, mieszkańcy województwa dolnośląskiego już wcześniej byli karani za podobne przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie w Nędzy. Mężczyźni napadli na parę raciborzan: 21 – letnią kobietę i jej 27 – letniego towarzysza. Jak podaje policja jeden ze sprawców zaciągnął pokrzywdzoną do samochodu. Dusił ją i bił, w końcu skradł telefon komórkowy warty około 2 tys.zł. Drugi z mężczyzn kopiąc 27 – latka powalił go na ziemię i zerwał z jego szyi złotą biżuterię wartości 500 zł.
W końcu przestępcy ruszyli w kierunku Raciborza. Pokrzywdzony zdążył powiadomić o zdarzeniu raciborską komendę i sam ruszył w pościg za sprawcami. Blokada policyjna ustawiona na ulicach miasta pozwoliła zatrzymać mężczyzn.

Grozi im kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Raciborska policja wystąpiła do prokuratury o zastosowanie wobec mężczyzn tymczasowego, 3 – miesięcznego aresztu.

/SaM/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. widziałam obławę i zatrzymanie sprawców, była to akcja wspaniale przeprowadzona. Sama również byłam ofiarą i tylko szybka interwencja pozwoliła ustalić sprawcę.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here