SGV dla DPS – ów powiatu raciborskiego

Dziś rano w Domu Pomocy Społecznej Św. Notburgi w Raciborzu przy Pl. Jagiełły, Sauerlandzkie Towarzystwo Miłośników Pieszych Wędrówek (SGV) z Powiatu Markischer oficjalnie przekazało dary dla mieszkańców Domu. Był to głównie sprzęt RTV, ale także pościel, ręczniki oraz odzież.To już nie pierwsza tego typu pomoc Towarzystwa. Pod koniec sierpnia ubiegłego roku SGV przekazało dla DPS Św. Notburgi ubrania i obuwie. Wtedy to właśnie Niemcy zadeklarowali dalszą pomoc. Jak obiecał przedstawiciel SGV Harald Kahlert, jeśli tylko Starostwo będzie zainteresowany kontynuacją, chętnie będą nadal powiatowi pomagać.


Harald Kahlert w rozmowie z Jerzym Wziontkiem

s. Weronika Seidel (po prawej)Harald Kahlert


W Ośrodku przy Pl. Jagiełły mieszka 160 osób. Dyrektorka Domu s. Weronika Seidel nie ukrywa radości z otrzymanych darów. Jak podkreśla wszystkie na pewno trafią do mieszkańców i będą odpowiednio spożytkowane. Ośrodkowi pomaga również sam powiat – niedawno przekazał na jego rzecz 60 tys. zł. które już w sierpniu pokryją wymianę okien, będących jednym z poważniejszych problemów z jakimi boryka się DPS przy Jagiełły.


 
 


Niemcy będą gościć w Raciborzu do jutra. Dziś odwiedzają jeszcze placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą w Pogrzebieniu i DPS „Różany Pałac” w Krzyżanowicach.

/SaM/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. To bardzo miły gest ze strony niemieckiej SGV ale czy po to 5 lat temu zawiązało się partnerstwo z powiatem Markischer by teraz przywozić do Raciborza ciuchy?. Dlaczego starosta nie zachęca naszych partnerów z niemieckiego powiatu do inwestowania w Raciborzu czy powiecie, by zachęcić i zainteresować firmy tamtego powiatu terenami pod inwestycję tutaj?. A tak mamy w ramach 5 letniego partnerstwa ciucholand Racibórz jeszcze nagłaśniane przez lokalne media niczym budowa metra w SRC.

  2. No jasne! Wybuduja ci A-F kolejny market. Te dary to pomoc dla ludzi ktorych ich potrzebuja i nie jest to sama odziez tylko sprzed rtv i kasa na wymiane okien w Domu Pomocy Spolecznej.

  3. Czytając całościowo ten artykuł logika nakazuje wiązać fakt otrzymania pieniędzy na wymianę okien przez powiat (raciborski). Niemcy nie dają złotówek ale ojro:)

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here