Zarząd Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego z wizytą partnerską w Raciborzu

Wizyta
Wizyta partnerska Zarządu Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego w powiecie raciborskim.

Partnerska współpraca między Powiatem Raciborskim a Powiatem Kędzierzyńsko-Kozielskim trwa już 16 lat. Wczoraj, 7 września, odbyło się wspólne spotkanie zarządów tych powiatów.

Podczas spotkania zostały poruszone m.in. tematy związane z realizacją wspólnych inicjatyw w zakresie turystyki proekologicznej, rozwoju gospodarczego, edukacji i promocji szkolnictwa zawodowego. Dyskutowano również o różnych sposobach zrządzania oraz sytuacji finansowej powiatów i ich jednostek podległych, bo jak wiadomo wysokość finansów oraz ich odpowiednie zarządzanie ma ogromny wpływ na ilość realizowanych inwestycji.

- reklama -

Starosta Paweł Masełko przedstawił również sytuację dotyczącą problemu dostępności mieszkańców powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego do służby zdrowia w czasie pandemii, kiedy to Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu również został wyłączony ze swojej działalności statutowej. Podkreślił, że aktualnie szpital działa w normalnym trybie, jednak w dalszym ciągu trzeba być przygotowanym na wzrost zachorowań i kolejną falę epidemii.

– Mamy nadzieję, że najgorsze za nami. Teraz raciborska lecznica działa prężnie i dzięki nowo pozyskanej kadrze lekarskiej poszerza swój wachlarz usług działając jednocześnie na najwyższym poziomie – powiedział starosta Grzegorz Swoboda.

Niejednokrotnie dzięki długoletniej współpracy udało się znaleźć wiele dobrych rozwiązań, a na różnych płaszczyznach wymienić się cennymi informacjami oraz doświadczeniami, które wzmocniły kompetencje samorządowców do służby na rzecz mieszkańców.

/Starostwo Powiatowe w Raciborzu oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here