Jak wypadła matura w liceach i technikach powiatu raciborskiego?

matura
Zdjęcie poglądowe

Najlepszy wynik spośród szkół powiatu raciborskiego osiągnęło I Liceum Ogólnokształcące. Tuż za nim znalazło się II Liceum Ogólnokształcące. Podium zamyka Mechanik. 

W powiecie raciborskim prawie 70% uczniów przystępujących do matury zdało egzamin w pierwszym terminie, z czego blisko 92 % w liceach ogólnokształcących, przy średniej wojewódzkiej 79,1 % oraz 60 % w technikach, przy średniej wojewódzkiej 63,9 %.

- reklama -

W tym roku zdawalność w kraju wyniosła 74,5 %, a w województwie śląskim 72,8 %. Maturzysta, który nie zdał jednego obowiązkowego egzaminu ma prawo do poprawki 24 sierpnia 2021 r. Natomiast maturzysta, który nie zdał więcej niż jednego obowiązkowego egzaminu, może poprawiać wyniki dopiero za rok.

Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w terminie dodatkowym (w czerwcu) oraz w terminie poprawkowym (w sierpniu), będą udostępnione 10 września 2021 r. Poniżej zestawienie zdawalności matur w poszczególnych szkołach młodzieżowych powiatu raciborskiego.

Wyniki matur
/Starostwo Powiatowe w Raciborzu oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here