Śmieciarka zburzyła maszt z ogranicznikami przy pechowym wiadukcie

Dopiero co lokalne media rozpisały się o nowych znakach ostrzegawczych przed pechowym wiaduktem na ulicy Rybnickiej, już doszło do kolejnych zniszczeń. Wczoraj śmieciarka spółdzielni mieszkaniowej zburzyła maszt wraz z nowo zamontowanymi ogranicznikami.

 
Ograniczniki były zamontowane obok kamienicy na ul. Rybnickiej, teraz nie ma po nich śladu.


Przypominamy, że przez wiadukt łączący ulicę Bosacką z Rybnicką w Raciborzu wielokrotnie wbiły się zbyt wysokie samochody ciężarowe, które ignorowały oznaczenie o maksymalnej wysokości wiaduktu. Po długiej przerwie niespełna dwa tygodnie temu naprawiono zdewastowane przez za wysokie pojazdy ograniczniki i zamontowano nietypowe znaki. Więcej o pomysłach raciborskiej drogówki czytaj w dziale WYDARZENIA.


 
Po maszcie zostało tylko umocowanie. W tle widać leżącą konstrukcję.


Ostatnie zdarzenie miało miejsce w środę popołudniu. Jak mówią świadkowie, zbyt wysoka ciężarówka na odpady SM „Nowoczesna” z taka siłą uderzyła w ograniczniki, pociągając je za sobą, że zwalił się cały maszt, na których czarno-żółte drążki były zamontowane. Kierowcy usunęli konstrukcję z ulicy i złożyli do pobliskiego podwórka z obawy, by złomiarze nie ukradli metalowych części.


Ograniczniki wiszące od strony ulicy Bosackiej po kilku dniach od montażu są juz pokrzywione.


Powstaje pytanie, czy nadzwyczajne środki, które do tej pory zastosowano, zdają egzamin. Czy ignorancji kierowców można skutecznie zaradzić?
/argent/
Metalowy maszt zabezpieczono na prywatnej posesji.

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. Uważam, że powinien tam stać patrol policji z radarem lub przynajmnniej fotoradar. Proponuję przejść się chodnikiem i zobaczyć z jaką ogromna prędkością jadą TIR-y pod ten wiadukt – czasami człowiek odczuwa strach czy to potężne auto wyrobi pod wiaduktem. Przynajmniej nasze Państwo zarobi na mandatach od Wariatów Drogowych pędzących conajmniej 80 do wiaduktu…

  2. wiele mowi sie o wiadukcie poniekąd już bardzo słynnym ale „zgnilstwo” tirowców jest wielkie pod tym wiaduktem nie razy juz leżala tona buraków czy węgiel ktory sie usypywał z przeładowanych ciężarówek.Nie wiem czy wiecie ze wszystkie te TIRy jadą naszym wyremontowanym mostem Zamkowym gdzie również jest znak ograniczający nośność (dotyczy zespołu pojazdow tzw TIRÓW też)trzeba cos wreszcie z tym zrobić !!!!!!

  3. Pytam tak sobie tylko – czy wplywowy raciborz.com.pl moglby poprosic komendanta o drogowke z radarem przed wiaduktem na Rybnickiej ? Dzis rano strach bylo przejsc pod wiaduktem – TIRy grzaly jak szalone…

  4. TRZEBA OBNIŻYĆ WIADUKT PRZEZ SOLIDNE OGRANICZNIKI ZAMONTOWANE NA WIADUKCIE ŻEBY TYLKO MOGŁY PRZEJEŻDŻAĆ SAMOCHODY OSOBOWE I DOSTAWCZE DO 3,5 TONY. WTEDY TIRY POJADĄ INNĄ DROGĄ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here