Ksiądz z Raciborza zginął w Alpach

28 – letni ks. Paweł Bembenek z parafii św. Jana Chrzciciela na Ostrogu zginął w czwartek podczas schodzenia ze szczytu Wiesbachhorn w Wysokich Taurach, najwyższego masywu Alp Austriackich. Dotychczas był wikarym w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku.
Wypadek miał miejsce 17 sierpnia około godziny 17.30 na wysokości 2900 metrów w rejonie punktu terenowego Unterer Fochezkopf. W trakcie zejścia dwaj polscy księża (dugi to kolega P. Bembenka – wikary z Kluczborka), rozdzielili się, przy czym jeden z nich, 29 – letni dotarł bezpiecznie do schroniska. Jego idący wolniej towarzysz około 100 metrów ponad schroniskiem pośliznął się na płacie śniegu i runął w przepaść. Upadek Polaka z 200 – metrowej wysokości zauważył podchodzący austriacki przewodnik. Wezwał on śmigłowiec ratowniczy i udał się do ofiary. Jednak mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Z powodu silnego wiatru zwłoki przetransportowano do doliny dopiero w piątek.

/SaM/

- reklama -

112 KOMENTARZE

  1. Jesli mogę wtrącić swoje skromne zdanie, to chciałbym sie przychylić do ostatniej wypowiedzi wnika. Mało jest osób w tym mieście którzy mają umiejętności, możliwości i ochotę by wogole cokolwiek zorganzować. Z gustami sie nie dyskutuje, ale proponowałbym nie lekcewazyc około 25 000 ludzi którzy przyszli. Kazdy ma wybór. Dobrze ze są taki Gracjan i Borowik, czy tez inni.NIe zniechecmy ich naszymi komentarzami. Apeluje o rozsądek i mądrość wypowiedzi. I pozdrawiam wszystkich.

  2. Bardzo dobrze,że mamy taką imprezę w Raciborzu.Szkoda tylko,że nie odbyła się na OSiR`ze. Co do p.Gracjana to bez komentarza. Jeśli chodzi o jego zespół to na szczęscie gra i śpiewa w nim Tomasz S. Doda,a przereklamowana gwiazda większą część zaśpiewała z playback`u, ale i to da się wytłumaczyć. Szkoda tylko, że raciborzanie nie potrafią wspierać np. duchowo naszych rodzimych artystów, a pan Gracjan prawie wyrzucił Zuzannę Szreder z zespołem ze sceny, bo Doda musiała się godzinę przygotowywać.

  3. Ludzie, co Wy chcecie od Pana Borowika?!? Szkoda, że to miasto jest przesiąknięte PLOTKARSTWEM i nieżyczliwością. Czasem wstydzę się, że tutaj mieszkam!

  4. Zgodzę sięze stwierdzeniem kogoś na forum, że impreza niezbyt przypominała święto ku pamięci 2 strażaków, którzy zginęli w pożarze w KR. Jeszcze jedno – narzekacie wszyscy na imprezę, a co się w tym mieście dzieje??? Np. Knurów ma 38 imprez w roku, a Racibórz chyba 3 włącznie z sylwestrową. Nie liczę tych kościelnych, organowych itp. 😉 Miasto umiera!!!

  5. Do KK. Ty wiesz o jakiejś miejskiej imprezie sylwestrowej ??? Jak możesz to podaj mi datę kiedy się ona odbywa,bo ja jakoś nic o niej nie słyczę od kilku lat. Owszem 31.12 ludziska spontanicznie zbierają sie na Runku,żeby wypić wspólnie lampkę szampana, alę czy to jest zorganizowana impreza i przez kogo??? Co do tego Gracjana też wolę go indywidualnie nie omawiać,tym bardziej bronić,ale w tym przypadku chyba musiał pilnować rozkładu jazdy.

  6. nie lubię p.B a tylko dlatego ze chodzi jak napuszony Paw.ale chwała mu za imprezę,ale powinna odbyc się na OSiR na wiekszej przestrzeni bo jest strazakiem i chyba wie co to bezpieczenstwo,scisk,pisk taka była impreza,no i jeszcze piwko się lało na Rynku i o to chodziło.

  7. do Wnik co do tej imprezy sylwestrowej to miałem na mysli to spontaniczne zejście się Raciborzan. Nawet tej imprezy nikt nie potrafi zorganizować jak należy.

  8. Nie wiem jak moze byc dla Ciebie wazniejsze kto jest organizatorem od calej imprezy.Pierwszy raz w zyciu spotkalem sie z takim idiotycznym stwierdzeniem!!!!Tysiacom ludzi sie podobalo o czym swiadczy frekfencja i to jest chyba najwazniejsze.A zawsze znajdzie sie paru wrzodow takich jak ty!!!

  9. kuźwa .. organizatorem jest moj kuzyn i nie zycze sobie takich komentarzy. Odpier *** sie Doda okej ? … widac, ze ty tez jestes plytka i prosta skoro dałas sobie tak ” wyprany” i oklepany NICK ! hahahahaha

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here