Rodzinny Rajd Rowerowy sposobem na rodzinną przygodę

W tegorocznym VII Rodzinnym Rajdzie Rowerowo-Rekreacyjnym wzięło udział najwięcej zespołów w dotychczasowej historii tej imprezy. Aż 36 rodzin wystartowało z ulicy Nowej. Wszyscy rajdowcy powtarzają, że to świetna zabawa i doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu.


Rodzinne zespoły wyruszają z rogu ulic Nowej i Leczniczej


Uczestnicy pochodzili głównie z Raciborza, ale wyruszyli też goście z Wodzisławia Śląskiego, Cyprzanowa, Makowa, Żytnej, Tworkowa, Kobyli, Rydułtów, czy nawet z Bolesławca niedaleko Zgorzelca. Łącznie w imprezie uczestniczyło 99 osób, z których najmłodszym okazała się Anna Dąbkowska z Raciborza , mająca 5 lat. Seniorem tegorocznego rajdu został Piotr Rotter, mieszkaniec Rydułtów liczący sobie 62 wiosny.

Na trasę rajdu jako pierwsza wystartowała rodzina Andrzeja i Elżbiety Kalemba z Raciborza. Zaś pierwszym zespołem, który przyjechał na metę dokładnie o godzinie 13.43 był trzyosobowy zespół – Paweł Tarnowski, Krzysztof Stalmach i Dawid Kesler – wszyscy z Raciborza.

O ostatecznej kolejności miejsc na mecie decydowały punkty zdobyte przez zawodników w testach sprawnościowych i konkursach wiedzy, które były przeprowadzone na punktach kontrolnych. Takie punkty mieściły się w Gimnazjum nr 3 i SP 18, na Ocicach w SP 7 i na terenie dawnej żwirowni w dzielnicy Ostróg. W dodatku każda drużyna musiała się zmieścić w limicie czasowym wynoszącym 3 godziny.


Uwzględniając wszystkie przeprowadzone konkurencje i zdobyte podczas ich rozgrywania punkty, kolejność zespołów była następująca:


1. rodzina Glenc z 239 punktami;
2. rodzina Dąbkowskich – 233 pkt.;
3. rodzina Pluta – 225 pkt.;
4. rodzina Bartosik – 220 pkt.;
5. rodzina Jeremicz – 215 pkt.


Szóstą pozycję zajęli ex aequo rodzina Szwan i rodzina Nakraszewiczów – po 214 punktów.

Na najlepszych na mecie Rajdu usytuowanej na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Zamkowej w Raciborzu czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez NSZZ „Solidarność”. Ich wręczenia dokonał zastępca Prezydenta Miasta Racibórz – Mirosław Szypowski.


Organizatorami imprezy rekreacyjnej, która towarzyszyła XIV Memoriałowi im. mł. kpt. A.Kaczyny i dha A.Malinowskiego byli: Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, NSZZ „Solidarność” przy Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Raciborzu, Uczniowski Klub Sportowy „Siódemka” przy Szkole Podstawowej Nr 7 w Raciborzu oraz Polski Związek Wędkarski Koło Racibórz-Miasto.


/a/- reklama -

12 KOMENTARZE

  1. chciałem serdecznie podziękować p.borowikowi za pomysł organizacji VII rajdu rodzinnego w trakcie memoriału jego organizacja i nagrody są super. tak dalej strażaku

  2. Oprócz tego że fajnie się z puchara pije ,to można go równiez użyć jako nakrycia głowy….Piotr jako Asterix jest niesamowity…No i braciszku gratuluję Ci wytrzymałości i kondycji ;mimo tak obolałej jednej części ciała….No ba, Szwan to jednak nie byle kto…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here