W listopadzie rusza w Raciborzu nowy program aktywizacji dla kobiet

Raciborska Akademia Zdrowia już w listopadzie rusza z projektem „Bądź aktywna – program aktywizacji społecznej i zawodowej kobiet”. W jego ramach kobiety bezrobotne lub zagrożone bezrobociem będą mogły skorzystać z bezpłatnej nauki języka angielskiego, doradztwa zawodowego oraz pomocy psychologicznej. Projekt będzie miał charakter kompleksowy. Zakłada innowacyjne kursy językowe, doradztwo zawodowe połączone z warsztatami psychologicznymi. Panie poznają m.in. metody i techniki aktywizujące zawodowo, mechanizmy skutecznego funkcjonowania na rynku pracy, metody aktywizujące zawodowo. Będą się uczyć jak rozwijać własne umiejętności, jak być asertywną w życiu prywatnym i zawodowym, konstruktywnie wyrażać emocje, bronić własnych granic, radzić sobie ze stresem.

Potencjalnymi ostatecznymi beneficjentami jest grupa 250 kobiet zamieszkujących województwo łódzkie i śląskie (powiat wodzisławski, Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Bytom). Dzięki staraniom raciborskiej Akademii Zdrowia teren aplikacji poszerzono o powiat raciborski. Program skierowany jest do kobiet bezrobotnych, poszukujących pracy oraz kobiet o niskich lub zdezaktualizowanych kwalifikacjach zawodowych. Mogą skorzystać z niego panie w każdym wieku, niezależnie od poziomu wykształcenia.

Siedziba będzie się mieścić przy ulicy Londzina 36. Nabór potrwa do 29 września. Program ruszyć ma już w listopadzie.

/SaM/

Pobierz:

- reklama -

33 KOMENTARZE

 1. W Raciborzu sprawami rekrutacji i organizacyjnymi zajmuje się Małgorzata Makulewicz -Prezes Akademii Zdrowia W Wodzisławiu sprawami rekrutacji i organizacyjnymi zajmuje się Mateusz Brawański: tel. (032) 729-31-32.

 2. Zajęcia realizowane będą w grupach (ok.) 15-osobowych w ciągu 7 miesięcy szkoleniowych .MIEJSCE SZKOLEŃ: Zajęcia odbywać się będą w salach szkoleniowych Instytutu Postępowania Twórczego, w Wodzisławiu Śląskim: Wyższa Szkoła Humanistyczno –Ekonomiczna Oddział Zamiejscowy ul. 1 Maja 23B Wodzisław Śląski – Wilchwy.

 3. Zajęcia realizowane będą w grupach (ok.) 15-osobowych w ciągu 7 miesięcy szkoleniowych .MIEJSCE SZKOLEŃ: Zajęcia odbywać się będą w salach szkoleniowych Instytutu Postępowania Twórczego, w Wodzisławiu Śląskim: Wyższa Szkoła Humanistyczno –Ekonomiczna Oddział Zamiejscowy ul. 1 Maja 23B Wodzisław Śląski – Wilchwy.

 4. Zajęcia realizowane będą w grupach (ok.) 15-osobowych w ciągu 7 miesięcy szkoleniowych .MIEJSCE SZKOLEŃ: Zajęcia odbywać się będą w salach szkoleniowych Instytutu Postępowania Twórczego, w Wodzisławiu Śląskim: Wyższa Szkoła Humanistyczno –Ekonomiczna Oddział Zamiejscowy ul. 1 Maja 23B Wodzisław Śląski – Wilchwy.

 5. Zajęcia realizowane będą w grupach (ok.) 15-osobowych w ciągu 7 miesięcy szkoleniowych .MIEJSCE SZKOLEŃ: Zajęcia odbywać się będą w salach szkoleniowych Instytutu Postępowania Twórczego, w Wodzisławiu Śląskim: Wyższa Szkoła Humanistyczno –Ekonomiczna Oddział Zamiejscowy ul. 1 Maja 23B Wodzisław Śląski – Wilchwy.

 6. Zajęcia realizowane będą w grupach (ok.) 15-osobowych w ciągu 7 miesięcy szkoleniowych .MIEJSCE SZKOLEŃ: Zajęcia odbywać się będą w salach szkoleniowych Instytutu Postępowania Twórczego, w Wodzisławiu Śląskim: Wyższa Szkoła Humanistyczno –Ekonomiczna Oddział Zamiejscowy ul. 1 Maja 23B Wodzisław Śląski – Wilchwy.

 7. Zajęcia realizowane będą w grupach (ok.) 15-osobowych w ciągu 7 miesięcy szkoleniowych .MIEJSCE SZKOLEŃ: Zajęcia odbywać się będą w salach szkoleniowych Instytutu Postępowania Twórczego, w Wodzisławiu Śląskim: Wyższa Szkoła Humanistyczno –Ekonomiczna Oddział Zamiejscowy ul. 1 Maja 23B Wodzisław Śląski – Wilchwy.

 8. Zajęcia realizowane będą w grupach (ok.) 15-osobowych w ciągu 7 miesięcy szkoleniowych .MIEJSCE SZKOLEŃ: Zajęcia odbywać się będą w salach szkoleniowych Instytutu Postępowania Twórczego, w Wodzisławiu Śląskim: Wyższa Szkoła Humanistyczno –Ekonomiczna Oddział Zamiejscowy ul. 1 Maja 23B Wodzisław Śląski – Wilchwy.

 9. Zajęcia realizowane będą w grupach (ok.) 15-osobowych w ciągu 7 miesięcy szkoleniowych .MIEJSCE SZKOLEŃ: Zajęcia odbywać się będą w salach szkoleniowych Instytutu Postępowania Twórczego, w Wodzisławiu Śląskim: Wyższa Szkoła Humanistyczno –Ekonomiczna Oddział Zamiejscowy ul. 1 Maja 23B Wodzisław Śląski – Wilchwy.

 10. Zajęcia realizowane będą w grupach (ok.) 15-osobowych w ciągu 7 miesięcy szkoleniowych .MIEJSCE SZKOLEŃ: Zajęcia odbywać się będą w salach szkoleniowych Instytutu Postępowania Twórczego, w Wodzisławiu Śląskim: Wyższa Szkoła Humanistyczno –Ekonomiczna Oddział Zamiejscowy ul. 1 Maja 23B Wodzisław Śląski – Wilchwy.

 11. Zajęcia realizowane będą w grupach (ok.) 15-osobowych w ciągu 7 miesięcy szkoleniowych .MIEJSCE SZKOLEŃ: Zajęcia odbywać się będą w salach szkoleniowych Instytutu Postępowania Twórczego, w Wodzisławiu Śląskim: Wyższa Szkoła Humanistyczno –Ekonomiczna Oddział Zamiejscowy ul. 1 Maja 23B Wodzisław Śląski – Wilchwy.

 12. Zajęcia realizowane będą w grupach (ok.) 15-osobowych w ciągu 7 miesięcy szkoleniowych .MIEJSCE SZKOLEŃ: Zajęcia odbywać się będą w salach szkoleniowych Instytutu Postępowania Twórczego, w Wodzisławiu Śląskim: Wyższa Szkoła Humanistyczno –Ekonomiczna Oddział Zamiejscowy ul. 1 Maja 23B Wodzisław Śląski – Wilchwy.

 13. WSHE to oszuści. W internecie aż roi się od doniesień prasy na ten temat. Radzę poszukać. Instytut Postępowania Twórczego i PKS Kozienice to też dobre hasła.

 14. Jest nas więcej od mężczyzn i mimo to dyskryminujemy ich. Nie dajemy im żadnej szansy do rozwoju. Ewolucja, to nie tylko udział kobiet, ale przede wszyskim mężczyzn.Czy chcecie żeby wszystko było kobietą?

 15. Moduł I – Język angielski (120 godzin) – 7 miesięcy w godzinach dopołudniowych 2x w tygodniu po 2 godziny. Moduł II – Warsztaty psychologiczne (6 godzin) Moduł III – Doradztwo zawodowe (spotkania indywidualne realizowane w dniach odbywania się zajęć językowych)

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here