Spotkanie informacyjno – konsultacyjne dotyczące Programu RÓWNAĆ SZANSE w Rybniku

13 września 2006, godz. 11.00 – 15.00. Celem programu jest wsparcie inicjatyw społecznych służących wyrównywaniu szans edukacyjnych, a tym samym startu życiowego młodzieży z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców). Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 11 września 2006.Spotkanie informacyjno – konsultacyjne dotyczące Programu RÓWNAĆ SZANSE w Rybniku

13 września 2006, godz. 11.00 – 15.00

 Spotkanie będzie prowadzone przez przedstawicieli Polskiego Towarzystwo Oświatowego w Kłodzku – organizacji przyjmującej wnioski z województwa śląskiego.


Celem programu jest wsparcie inicjatyw społecznych służących wyrównywaniu szans edukacyjnych, a tym samym startu życiowego młodzieży z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców).


O dofinansowanie projektów, adresowanych do młodzieży w wieku 13 – 19 lat, mogą się ubiegać przede wszystkim organizacje pozarządowe, a także gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, placówki pozaszkolne (domy kultury, biblioteki gminne) oraz grupy nieformalne (również tworzone przez młodzież) z miejscowości do 20 tys. mieszkańców na działania służące wyrównywaniu szans edukacyjnych


Maksymalna kwota, o jaką można występować to 7 000 zł.


Termin składania wniosków: do 10 października 2006 r. na działania rozpoczynające się nie wcześniej niż 1 stycznia 2007 r. i trwające nie dłużej niż do 30 czerwca 2007 r.


Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu (032) 422 50 99 lub mailem na adres [email protected] do dnia 11 września 2006.


Spotkanie odbędzie się w Inkubatorze Organizacji Pozarządowych ( ul. Floriańska 1, I piętro, budynek BUSHIDO) w Rybniku.

W przypadku dużej liczby zgłoszeń pierwszeństwo uczestnictwa mają organizacje współpracujące z Inkubatorem Organizacji Pozarządowych.


Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS
Social Initiative Development Center
ul. J.F. Białych 7
44 – 200 Rybnik
tel/fax (32) 739 55 12
e-mail: [email protected]
www.cris.org.pl

- reklama -

11 KOMENTARZE

  1. Kupią kontenery i co? A jak siusiu i cos wiecej to w krzaczki? A moze postawcie toi toi wtedy tyłki w zimie przymarzna do sedesu! Albo odprawa w czasie deszczu pod parasolami! Niezła jazda! Najpierw cos robia potem myslą! Ciekawe czy nasi „posłowie” zaczeli by obradowac cały rok pod namiotem. Ciekawa lekcje by mieli.

  2. Znam wyjście z obecnych problemów miasta Raciborza i jego okolic. Nasze miasto musi powrócić do Śląska Opolskiego. Na Górnym Śląsku zawsze będzie na końcu. Brakuje nam negocjatorów do przeforsowania naszych racji. Henryk S. lipa.

  3. A po co ma wrócić do opolskiego jeśli za moment po likwidacji opolskiego znów przejdzie do śląskiego? Gdzie tu sens gdzie logika. Szykują się do likwidacji 8 województw i 120 powiatów. Nasza bytność w opolskim też by nie gwarantowała rozwoju miasta bo dawne województwo opolskie a dzisiejsze to już nie jest to samo.

  4. Potrzeba jest matką wynalazków. Trzeba wierzyć w siłę demokracji. Sceptycyzm nie wyzwoli Nas z traumy. Jestem zwolennikiem działań na rzecz lepszego jutra. Uczymu się demokracji. Kto zna zasady i ma chęć działać na rzecz naszego miasta nie powie nie. Z pewnością pomoże i doradzi. Jeśli jest taka potrzeba to z siekierą pojadę na Wiejską!!!!!!!?

  5. Ja bardzo lubię Opole ale z punktu widzenia regionów to nie było i nie ma czegoś takiego jak Opolszczyzna czy Podbeskidzie. To był i jest Śląsk. Mi to zwisa czy opolskie zostanie czy nie. Jedno jest pewne – jest to jedno z najsłabszych finansowo województw w Polsce, a w przeciwieństwie do Katowic, Opole zgarnia wszystko dla siebie nie traktując poważnie żadnego innego miasta w tym woj. Mam pytanie do A-F. Te likwidacje o jakiej wspominasz to twoje spekulacje czy też konkretnie gdzieś słyszałeś?

  6. Rządzące partie nie mogą sobie pozwolić na pogorszenie stosunków międzynarodowych. Likwidując Opolskie mogą znaleść się z ręką w nocniku na arenie międzynarodowej. Racjonalne posunięcia, tego nam trzeba, a nie radykalne. Opolskie zostanie nie inaczej.

  7. A co to takiego jest woj. opolskie by się znaleźć z ręką w nocniku na arenie międzynarodowej? Państwo w państwie? Województwo jak każde inne i nic tutaj arenie międzynarodowej do gadania o podziale administracyjnym wewnątrz suwerennego państwa. Wojewodą i marszałkiem tegoż województwa są obywatele Polski a nie „inostranieri”, struktury administracyjne mają polskie a nie niemieckie. Więc jeśli taka zachodzi konieczność (o ile zachodzi) to nic tu do gadania międzynarodowej arenie.

  8. Można i tak radykalnie że nie mają nic do gadania. Wolnoś Tomku w swoim domku. I co z tego? Będąc chwiejącym się gospodarczo sierotą możemy tylko gdybać i nikt nam nie pomoże. Szanujmy tradycję , do niej należy Opolszczyzna.

  9. Rządy się zmieniają i upadają. Ministrami są albo mężowie stanu albo zwykłe półgłówki… Ale nie mogę wybaczyć bandzie Buzka ich reform zrobionych na kolanach i w pośpiechu. Szczególnie nieudana i nic nie załatwiająca była”reforma” adm. Zamiast tworzyć 17 woj. miano wtedy storzyć 8-9 naprawdę dużych i silnych regionów. To co pisze „a Was”to totalne bzdety. Czy komuś w Barcelonie czy Londynie będzie zależeć na Opolu? A Niemcom? Przecież właśnie Niemcy mają kapitalne rozwiązanie – duże landy!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here