Zbiórki krwi dla dzieci w MCI

W tym roku w ramach obchodów Dnia Bez Samochodu w Raciborzu została zorganizowana dobrowolna akcja zbiórki krwi dla dzieci – ofiar wypadków drogowych. Zbiórka odbyła się pod hasłem „Twoja krew = moje życie” w Miejskim Centrum Informacji.


W siedzibie Miejskiego Centrum Informacji na rogu Rynku i ul. Długiej w piątek 22 września w godzinach od 9.00 do 14.00 chętni mogli zostać dawcami. Pobór krwi przeprowadziła Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza. Lekarz i pielęgniarki zapewniały stałą opiekę.


Każdy, kto oddał krew – wyjaśnia Magdalena Czech-Majer, kierownik Miejskiego Centrum Informacji – otrzymywał oprócz różnych słodkości, gadżety związane z Raciborzem przygotowane przez Urząd Miasta. Dawcy z MCI wynieśli ciekawie opracowane nowowydane foldery o mieście, ziemi opawsko-raciborskiej czy Arboretum Bramy Morawskiej.


Od każdego z 33 dawców – głównie młodych osób – zostało pobrane 450 ml krwi.


/a/- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Ale z Ciebie dudek;) Krwiodawstwo regularnie organizuje akcje wyjazdowe poboru krwi na terenach zakladów pracy, w szkołach, w salkach, na placach, gdzie tylko są odpowiednie warunki i są chętni ludzie do pomocy w zorganizowaniu. Ludzi i sprzet zapewnia RCKK, ale takie instytucje jak MCI muszą je „zaprosic”. A ze kazda kropla na wagę złota…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here