Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Starostwo Powiatowe w Raciborzu. W roku 2000 urząd uzyskał certyfikat jakości ISO w zakresie obsługi klienta i podejmuje systematycznie działania na rzecz poprawy jakości świadczonych usług.

System obsługi klienta jest nieustannie doskonalony. W budynku głównym Starostwa Powiatowego w Raciborzu uruchomiono Biuro Obsługi Klienta. – Uzyskać tu można informacje, jak załatwić daną sprawę w Starostwie, a także złożyć wymagane dokumenty. Tu klienci znajdą wszystkie formularze urzędowe oraz wzory ich wypełniania – tłumaczy Mirosław Lenk, Sekretarz Powiatu, odpowiedzialny za pracę Starostwa.


Starostwo jest urzędem przyjaznym osobom niepełnosprawnym. W budynku głównym zainstalowany został także podnośnik dla niepełnosprawnych, za pomocą którego osoby mające trudności w poruszaniu się mogą się dostać do BOK i tu za łatwić swoją sprawę. Od niedawna działa też tutaj Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych.


Wielkim przedsięwzięciem było zlokalizowanie najczęściej odwiedzanych przez klientów referatów i wydziałów Starostwa Powiatowego w Raciborzu w jednym miejscu: – Od lipca tego roku najczęściej załatwiane sprawy, a będące w kompetencjach Starostwa, klienci mogą załatwiać na Placu Okrzei 4 i 4a. Działają tu referaty związane z architekturą i budownictwem, z ochroną środowiska, a także z komunikacją i sprawami obywatelskimi. Tu działa też Biuro Paszportowe. Swoją siedzibę ma też Powiatowy Urząd Pracy. Do dyspozycji klientów jest również duży parking samochodowy zlokalizowany po przeciwnej stronie ulicy (ul. Armii Krajowej) – mówi Mirosław Lenk.


Do tej pory Starostwo Powiatowe w Raciborzu zlokalizowane było w trzech budynkach: przy ul. Klasztornej (główna siedziba Starostwa), przy Pl. Okrzei 4a oraz przy ul. Bosackiej. Takie rozproszenie powiatowej administracji wiązało się z dużymi kosztami utrzymania Starostwa. Dzięki zlokalizowaniu działalności Starostwa w dwóch miejscach, obniżone zostaną koszty funkcjonowania urzędu.Najczęściej odwiedzane przez klientów wydziały i referaty zlokalizowano na Pl. Okrzei

Biuro Obsługi Klienta w budynku głównym Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy ul. Klasztornej

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Nareszcie jakaś fotka z wnętrza zamkowej kaplicy. Może ktoś z redakcji pokusi się na zrobienie kilku nowych, kolorowych fotografii z wnętrza kaplicy? – kwestia dogadania się z „zamkowym klucznikiem”:)

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here