„Morskie fascynacje” przy Wiatrakach

W ramach „Wiatraków”, ale jeszcze do dziś w galerii „Kopyto” na piętrze RCK – u zobaczyć można wystawę „Morskie fascynacje”. – W każdej kolejnej podróży staram się uchwycić w obiektywie świat widziany oczami żeglarza –mówi autor. Szymon Wójcik dzięki rodzicom żegluje niemalże od urodzenia. Szlify żeglarskie zdobywał na wodach Zalewu Solińskiego, gdzie pod czujnym okiem innych żeglarzy uczył się etykiety żeglarskiej.

5 lat temu wstąpił do 10 Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej w Katowicach-Szopienicach, co pozwoliło mu wyruszyć na pierwszy pełnomorski rejs na pokładzie jachtu klasy Nefryt o wdzięcznej nazwie „Koszałek II”, gdzie pełnił funkcję I – go oficera. W 2002 roku wyruszyli stalowym Keczem zwanym „Barlovento II” w kierunku Sztokholmu, aby ostatecznie zmienić kurs i płynąć w kierunku Finlandii i księstwa Allandów.
Szymon obecnie ma już na koncie 6 rejsów pełnomorskich z czego 3 były rejsami oficerskimi.
– Fotografią zacząłem interesować się mniej więcej 8 lat temu. Wtedy to kupiłem wspólnie z bratem swój pierwszy aparat, był to Zenith 122. Na przestrzeni lat fotografowałem różnym sprzętem, jednak tryb życia niejednokrotnie wymuszał zakup kolejnego aparatu – mówi Szymon Wójcik. Rok temu jego fotograficzna pasja zaczęła zdobywać uznanie innych, kiedy to wygrał konkurs fotograficzny organizowany wspólnie przez portal fotograficzny „Onephoto” i Magazyn ŻAGLE. – Wygrana pozwoliła mi zakupić kolejny aparat i ośmieliła do zaprezentowania swoich prac szerszemy kręgowi odbiorców w formie fotograficznej wystawy – tłumaczy Wójcik.

 


– Wystawę dedykuję dowódcom oraz kolegom z koi, dla których czas żaglowców nigdy nie przeminie… – mówi Szymon Wójcik, który nadal jak zwykle poszukuje przygód, nowych wyzwań i podróży…

/SaM/

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here