Pakt dla Ziemi Raciborskiej

W ostatni poniedziałek kampanii wyborczej Gabriela Lenartowicz wezwała wszystkie komitety wyborcze do przystąpienia do Paktu dla Ziemi Raciborskiej. Gwarantować ma on współpracę nowych radnych w najważniejszych dla społeczności sprawach. Pakt określa priorytety, m.in. bezpieczne i szybkie połączenie Raciborza z autostradą, spójny system kanalizacji, rozwój edukcji, w szczególności rozbudowa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, odbudowa Zamku Piastowskiego i działania promocyjne mające na celu przywrócenie Raciborzowi rangi najstarszego miasta Śląska.
– Ta inicjatywa nie jest polityczna, wynika raczej z mojego doświadczenia oraz istoty samorządu. Wspólne działania powinny być naturalne i normalne, a nie tylko pozostawać efektem podpisywanych dokumentów. To kwestia pewnej wrażliwości społecznej – mówi Gabriela Lenartowicz. – Dlatego zwróciłam się do wszystkich komitetów o przystąpienie do Paktu dla Ziemi Raciborskiej. Tak, jak Polska wspólnymi siłami znalazła się w Unii Europejskiej, tak raciborscy samorządowcy powinni się jednoczyć w działaniach najważniejszych, o uniwersalnym znaczeniu. Tu nie ma miejsca na politykę!

Lenartowicz uważa, że jeśli nie będzie się o sprawy regionu walczyć wspólnymi siłami, to „duże pieniądze mogą umknąć z naszej części województwa”.

/SaM/

- reklama -

127 KOMENTARZE

 1. Nie masz pojęcia na kogo zamierzam głosować. Widze, że jesteś wszechwiedzący. Dziwne. Czyżby się odbywała iwnigilacja na bieżąco? Mózgów też? Myśli też? Nikt się tez do tego stopnia nie reklamuje, jak Pani Gabrysia. Nie wydaje mi się, bym okazała szacunku, a opisałam to co myślałam i słyszałam. Wręcz przeciwnie. To ja chyba jestem dla kogoś bardzo niewygodna. Należy śpiwać peany dla tych którzy sa lub chcą być na topie? Sztuką jest trafić do odbiorcy i go zachęcić a nie zniechęcić. Ja tylko na

 2. Może przyjmiecie to jako moją opinię a nie krytykę, może za kolejne 4 lata wam to w czymś pomoże. Nigdy nikogo nie obrażam. Coś drażliwe sa niektóre osoby, że mają skłonnośc do atakowania w taki a nie inny sposób. Mam nadzieje, że Wasza kandyatka jest sympatyczniejsza niż wy.

 3. …bym nie okazała szacunku… Ps. mam dosć tej głupie rozmowy. Powodzenia na wyborach. Prawdę mówiac jestem przekonana, że GL przejdzie. Nie mam nic przeciwko niej, ale nie podobały mi się pewne metody. Mam chyba prawo myśleć co chcę? Ale widać już nie mam prawa mówić co chcę. Widać w naszym mieście nalezy byc poprawnym politycznie, inaczej się przepada.Pa powodzenia

 4. a ja mam nadfzieje, ze lenartowicz nie przejdzie, bo krętaczy lekceważących ludzi i nadużywajacych zaufania i symboli jest już dosć. Niech wraca, skąd przyszła, odjazd!!!

 5. Droga Jo, najpierw używasz niepoważnych argumentów w dyskusji, a potem sie obrażasz. Zupełnie tego nie rozumiem. Najwyższy czas wydorośleć!! Do edka. Sposób wypowiedzi przypomina mi obrady sejmu. Mnóstwo epitetów, mało komkretów. Jesteś zwykłym krzykaczem, który nie potrafi 1 argumenru logicznego znaleźć. Tragedia! Do jakiej szkoły Ty chodziłeś?

 6. JO – pomyliłem się Ty chyba jesteś z PiSu (ale tego warszawskiego) – ja mówię co myślę, a Ty – egenci z układu III RP. Powagi trochę! Mysl co chcesz, głosuj jak chcesz. Mnie podoba sie to, że kandydat walczy jak lew w kampanii – to znaczy, że powalczy tez potem (a przynamniej – że umie). GL robi kampanię za swoje (nie za poselskie) i poświęca jej swój urlop. Profeska jednym słowem. Ale jak wolisz jakiegoś Chałabałę – nikt Cie bił nie będzie…

 7. Informuję, że w środę dnia 08-11-2006 r. Wójt Gminy Rudnik Dominik Konieczny pozwał do sądu swojego kontrkandydata w wyborach na wójta Alojzego Pieruszkę z zarzutem podania w ulotkach wyborczych nieprawdziwej kwoty zadłużenia Gminy Rudnik w Kwocie 2 miliony zł. (Konieczny informował mieszkańców, że gmina jest zadłużona na ok. 950 tys. zł.) W dniu dzisiejszym sąd w Katowicach wydał ostateczny wyrok, w którym potwierdził bezzasadność pozwu Wójta Dominika Koniecznego, przyznając Pieruszce rację.

 8. Kłamiesz. Nie zapaqdł żaden ostateczny „wyrok”. Sąd apelacyjny nie badał w ogóle sprawy ze względów proceduralnych. Mam jednak nadzieję, że Pieruszka będzie musiał „odszczekać” nieprawdziwą informację o zadłużeniu gminy tak samo jak ma „odszczekać” kłamstwa o bezpodstawnym zwolnieniu dyrektora ZOZ- i zlikwidowaniu szkoły w Szonowicach. (postanowienie sądu z dnia dzisiejszego) I nie używaj niewłaściwych sformułowań. Tu nie ma wyroków ani pozwów. Prawnik powinien to rozróżniać.

 9. Pani G.L. aż przykro jaki obciach robi Pani D.K. z Rudnika! Wszystkim znane jest, że Sąd w Katowicach dnia 10 listopada 2006 roku oddalił protest wyborczy z wniosku Joanny F. pełnomocnika komitetu D.K.Kontrakndydat D.K. okazał się wiarygodny. Faktyczne zadłużenie jakie zaciągnął DK sięga niespełna 2 milionów złotych. Niestety.

 10. a co ma Pani Gabrynia wspólnego z jakimiś sądami o ulotki w Rudniku? O tym Rudniku to dwóch klientów pisze na każdym wątku, bez wzgledu na tytuł. I oprócz nich nikt nie wie o co chodzi i kogo to obchodzi.

 11. Tak się składa, że D.K. wójt Rudnika jest wiernym wassalem Pani Gabryni. W dniu 9-X-2006 r podstępnie zwabili członków DFK którzy wcześniej zostali zaproszeni na spotkanie mniejszości niemieckiej (z poczęstunkiem). Jakież było zdziwienie, bowiem okazało się, że to nie zebranie mniejszości ale wiec wyborczy na którym oprócz wójta D.K. była Pani Gabrynia z całą świtą wspomagani przez „rozczochranego” czytaj H.S.

 12. masz rację to nie miejsce na spory o rudniku, ale komentując poprzednika, to byłam na spotkaniu Wójta i Pani Garysi z DFK i nikt mnie tam podstępnie nie zwabił i nie przeżyłam jakiegokolwiek zdziwienia. Co za bzdury w wykonaniu tego ID(19c6601f)

 13. Człowiek od D.K. który rozpowszechniał 1-szą sronę nieprawomocnej, piątkowej decyzji sądu popełnił czyn karalny i został przy tym złapany na gorącym uczynku przy świadkach. Piątkowa decyzja sądu uprawomocni się dopiero w poniedziałek, a do tego czasu jej rozpowszechnianie jest prawnie zabronione. Nie umię się już doczekać jak Alojzy P. zacznie w Nowinach Raciborskich przepraszać D.K. Ludzie nie są głupi i będą ze śmiechu boki zrywać i pukać się w czoło. Bedzie to dla D.K. „pyrrusowe zwycięstwo”.

 14. Jak już wcześniej zauważyli zwolennicy D.K.i słusznie w przypadku rozpraw sądowych dotyczących protestów wyborczych nie ma mowy o wyrokach sądowych!!! Sądy wydają jedynie postanowienia!!! Tak więc w Rudniku na pewno nie będziemy mieli Wójta A.P. z wyrokiem!!!

 15. Pan A.P. na pewno przeprosi D.K. i sprostuje, że szkołę w Szonowicach nie zamknął D.K. tylko radni na wniosek D.K. oraz, że nie zwolnił Dyrektora SPZLA bezpodstawnie tylko z błachych powodów. Ale czy D.K. na tym zyska? Jak już napisał mój poprzednik u ludzi już całkiem straci resztki poważania. Jestem tylko ciekawy jak wytłumaczy się ludziom z tego, że nie poinformował ich na jakie kwoty kredytów Gmina Rudnik podpisała już umowy z bankami i z jakich źródeł gmina spłacać będzie bieżące inwestycje

 16. wy, z Rudnika naprawdę jesteście nawiedzeni, mało że totalny bełkot nie na temat to jeszcze w czasie ciszy wyborczej, czy jestescie pewni że nikt wam sie do d.. nie dobierze?

 17. Lenartowicz jest najsensowniejszą propozycją jaką Racibórz mógł stworzyć. Ona jedyna ma pojecie o czym gada. Ona potrafi, żeby wygrać, zyskać sobie zaufanie nawet „waserdojczów” jak ich nazywa(DFK z Rudnika i Krzanowic) Ona jest dobra w te klocki. W ten sposób załatwi jak będzie trzeba pieniądze dla Raciborza. Głosujcie na nią !!!!!!!!!

 18. Nie wiem czy tym komentarzem zrobiłeś teraz G.L.(i to w trakcie ciszy wyborczej)propagandę czy antypropagandę. Okresleniem „Wasserpole” Hitler nazywał obraźliwie Ślązaków, którzy mówili gwarą śląską. Określenie „Wasserdeutsche” jest obraźliwe dla Ślązaków, którzy czują się Niemcami, a nacodzień używają gwary śląskiej.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here