Kampania z mydłem i kawą w tle

Raciborska PO, w ostatnim tygodniu kampanii wyborczej, w planie ma niecodzienne spotkania z wyborcami. Jutro członkowie ugrupowania na raciborskim Rynku będą rozdawać przechodniom… mydełka, a w czwartek – częstować kawą.

6 listopada w Raciborzu odbyła się konferencja zorganizowana przez raciborskie PO, na której ugrupowanie ogłosiło swój program wyborczy dla miasta i powiatu.

Członkowie PO podkreślają, że niezwykle istotne jest zgodne współdziałanie władz samorządowych wszystkich szczebli: prezydenta, starosty, parlamentarzystów, radnych sejmiku, rady miasta i rady powiatu. – Chcemy zachować szeroką zdolność koalicyjną. Potrafimy rozmawiać zarówno z naszymi partnerami jak i przeciwnikami. Dlatego wszystkie pomysły promujące rozwój Raciborza mogą liczyć na nasze wsparcie, bez względu na to, czy zrodziły się po prawej, czy lewej stronie lokalnej sceny politycznej – zapewnia Jerzy Staroń.

Członkowie ugrupowania zapowiedzieli także, w ostatnim tygodniu kampanii wyborczej, dwa niecodzienne spotkania z wyborcami. We wtorek 7 listopada między 14.00 a 16.00 w ramach akcji "Czyste ręce" kandydaci partii, w okolicach raciborskiego Rynku, będą rozdawać przechodniom… mydełka. – Jesteśmy młodymi ludźmi i z czystą kartą wchodzimy w życie publiczne. Chcemy przejrzystego samorządu, dlatego też będziemy starali się przywrócić zaufanie do instytucji publicznych w mieście, dbając jednocześnie o ich transparentność i profesjonalizm – mówi Dawid Wacławczyk.


Po mydle przyjdzie czas na kawę. W czwartek 9 listopada od 5.30 do 9.00 kandydatów będzie można spotkać na przystankach komunikacji miejskiej, gdzie serwować będą "małą czarną". – To jedyna okazja, by spotkać się z naszymi wyborcami. Nie chcemy ich nachodzić w domach, zarzucać skrzynki pocztowe toną makulatury… Nasi wyborcy to ludzie pracujący i uczący się. To jedyna okazja, by spotkać się, porozmawiać, podzielić gorącą kawą. Chcemy być blisko ludzi – deklarują członkowie Nowej Generacji PO RP w Raciborzu.

/SaM/

- reklama -

36 KOMENTARZE

 1. Aktywność GL przed wyborami jest jak zwykle powalająca. Z diabłem, z aniołem, z każdym się pokazać, sfotografować, każdemu powiedzieć co chce usłyszeć, byle tylko osiągnąć swój cel. I jeszcze mówić, że to nie jest polityczne, tylko z dobrego serca. Tupeciara. Kilka dni przed wyborami wszystko jest polityczne. Ale nie martwmy się. Po wyborach aktywność GL wróci do normy, czyli spadnie do zera.

 2. Aktywność GL przed wyborami jest jak zwykle powalająca. Z diabłem, z aniołem, z każdym się pokazać, sfotografować, każdemu powiedzieć co chce usłyszeć, byle tylko osiągnąć swój cel. I jeszcze mówić, że to nie jest polityczne, tylko z dobrego serca. Tupeciara. Kilka dni przed wyborami wszystko jest polityczne. Ale nie martwmy się. Po wyborach aktywność GL wróci do normy, czyli spadnie do zera.

 3. Jakie ty masz Gabi doswiadczenie niczego nie jesteś w stanie załatwić bez partii rządzącej , którą przypominał jest PIS , teraz chce paktować. Wyobrażam sobie jak Markowiak załatwia coś dla miasta z pajacem Tuskiem, to śmiech na sali

 4. Darek- masz świętą rację Gabi chce się prześlizgac na naiwności ludzkiej w tym mieście, i niech wraca do tego zadupia skąd przyszła. Przecież wiadomo że ani ona ani jej pplecznicy nic niezałatwią dla tego miasta tym bardziej jak podpisze cokolwiek z z ta mafią która pierdzi w stołki tego miasta od kilkunastu lat. Tak jak wspomniałeś niedoszły prezydent z niedoszłym wojewoda tylko zaszkodzą temu miastu Ludziska głosujcie na PIS PiS ma władzę i wojewodę z raciborza

 5. i nikt tam na górze nie pomoże nam w tym mieście jak znów wybierzemy szumowiny i sitwę. A pani Lenartowicz skoro chce tak dobrze dla miasta niech się odetnie od poczynań pana markowiaka który już raz tu rządził który już raz tu wjechał z jakąś babą cieniem do naszego szpitala , a zakończyło sie to strajkami lekarzy czyim kosztem? PACJENTÓW Szumowinom krzyczmy głośno NIE

 6. do raciborzanina: chcę ci przypomnieć, drogi, wielkomiejski (?), że dzięki tym zadupiom Racibórz jeszcze żyje, bo tam pozostali jeszcze ludzie z tej ziemi i z tej histori, kiedy Racibórz był przez duże eR i nie musiał się chować po katach, jak teraz jak rządzą takie „mieszczuchy” jak Ty, co im słoma z butów wyłazi!

 7. Och głos z zadupia zagrzmiał jak głos zza grobu. Chciałbym Cię oświecić że T. Kusy jest jedynym raciborzaninem z grona kandydatów na prezydenta. A reszta to sitwa która tu przybyła jak przysłowiowi sowieci, A przecież to ktoś właśnie w tej radzie ogłosił radośnie że tym miastem rządzi KGB Kietrz Głubczyce Baborów

 8. bo jak ktoś z Krzanowic od pokoleń to już nie „rodowity Raciborzanin” co? A z Płoni? A z Sudołu? Tez nie? Chyba jesteś mało raciborski jeśli tak uważasz, i na bieżąco bo piszesz,że Lenartowicz ma się odciąć od Markowiaka – raciborskich gazet nie czytasz, czy co?

 9. Posłuchajcie ciemnoty jak głosować będziecie na pana Markowiaka to Racibórz zaginie całkiem, a to co macie to dzięki pani Lenartowicz, obudźcie się póki nie jest za pózno.

 10. Dobrze mówisz Brutus, trzeba popierać to co poparcia warte, mam nadzieję, że raciborski PiS sie też pod tym podpisze! Kobieta ma w głowie poukładane i nie czepia się frazesów ale konkretów dla Raciborza. Trzeba się cieszyć, że komuś coś sie chce i próbuje do tego namówić NORMALNYCH. Bo znowu będziemy mieć krasomówców albo nawiedzonych a dla ludzi z tego nic! Chyba, że ktoś lubi przemowy złotoustych do poduszki

 11. jak na razie, to co mamy z unijnych programów, to było i tak dzieki Lenartowicz, mimo, że ją „wadze” olały. Ale co ma z tym wspólnego Markowiak nie wiem, chyba że sobie ordery przypina z cudzej roboty. Jak sie „wadza” sama zabrali za kanalizację, to mamy kanał i z Unią i z oczyszczalnią – pomnikiem Markowiaka.

 12. Jakie szczęście, że PIS w Raciborzu jest na marginesie i mam nadzieję, że nikt samodzielnie myślący nie będzie głosował na nich, bo by nam tu w mieście narządzili tak jak w kraju i narobili podobnego bałaganu.

 13. zgdzam się z tobą.tym zauroczonym tą pania radzę się zapoznać z jej działalnością z ostatnich 15 lat w różnych organizacjach i partiach a była w wielu i jak się to dla nich skończyło

 14. jak to ludziom po nocy się mnoży, z tego co wiem i pracowałem z GL coś 10 lat, czyli 15 wstecz, to była wczesniej jak wiekszość platformy w UW i to krótko, jesli z tego powodu UW upadła to z powodu Tuska tak samo. Te inne organizacje to na pewno zuchy w szkole – też upadły?

 15. A skąd autor wcześniejszego komentarza wie co pojawi się w wydaniu Nowin, że nam zagadkowo pisze o działaniach G.Lenartowicz? Czy gościmy kogoś z redakcji Nowin na tutejszym portalu?:) Skoro takie tutaj jakieś sugestie się pojawiają (może z przecieków) to faktycznie skoczę po najnowsze Nowiny.

 16. To kompletny absurd kierować się przy głosowaniu miejscem urodzenia a nie kompetencjami i osiagnięciami, ale taka ciasnota umysłowa cec*e PIS i ich wyborców, co dowodzi raciborzanin. Z Raciborza już dawno wyjechali najlepsi i aktywni ludzie,np Wojciechowicza-burmistrz dzielnic Wa-wy i poseł drugą kadencję wybrany przez Warszawiaków; Bugla-nacz. wydz. prawnego w Urz. Miasta Wa-wa; były dyr. MZB obecnie dyr. budynków kom. w wielkim Gdańsku; Pietrzykowski-wojewoda śląski. Oni pracuja dla innych

 17. Tak zostając przy tematyce paktu zastanawiam się po zapoznaniu z programami i priorytetami wszystkich kandydatów jak i też komitetów startujących w wyborach, że wiele mają wspólnego: jednym głosem śpiewają wszyscy o współppracy i dalszym rozwoju PWSZ, temat wyznaczenia strefy gospodarczej w Raciborzu też każdy umieścił na swoich ulotkach, monitoring, zamek, rozwój gospodarczy miasta et cetera. Jeśli ja czytam to z broszurek komitetów, które już były w UM i widzę tyle identyczności to zadaję …

 18. …pytanie dlaczego Racibórz stanął w miejscu skoro wszyscy chcą tego samego dla Raciborza niezależnie w jakiej partii są?. Jak to jest możliwe, że jest prawie „matrycowa zgodność” partii, kandydatów i komitetów co do przyszłości Raciborza a miasto de facto utknęło. Dlaczego radni nie mówili jednym głosem tylko się różnili, kłócili i robili osobiste wycieczki pod adresami innych radnych na łamach pras jak i też podczas sesji? Dlaczego nie ma monitoringu skoro wszyscy byli i są za? Takich pytań

 19. …rodzi się więcej patrząc na stan dzisiejszego miasta a analizując jedność programową wszystkich komitetów. Dlatego uważam, za bardzo słuszny i właściwy apel pani Lenartowicz o tą jedność lokalnych polityków i partii w priorytetach rozwojowych Raciborza jak i okolic. Podpiszcie ten pakt i publicznie go przedstawcie a społeczeństwo będzie oceniało kto nie dotrzymuje podpisanej umowy i woli się spierać i wszystko negować na złość w imię partyjnych poglądów i interesów.

 20. Odpowiedź jest tylko jedna: CHORA AMBICJA!. To jest przyczyna niepowodzeń tego miasta. Jak prezydent zaproponuje coś rozsądnego to go nie poprę bo będzie potem, że to genialny plan prezydenta. Radni z konkurencyjnej partii zaproponowali coś bardzo interesującego ale ich nie poprę bo to partia przeciwników a to ja chcę razem ze swoją partią być uważany za ojca (ojców) sukcesu. Nie poprę tego pomysłu bo to Frączek, bo to Wojnar, bo to Osuch itp. Chora ambicja zdaje się dotknęła wszystkie opcje …

 21. …obecne w UM i mam nadzieję, że zostały wyciągnięte odpowiednie wnioski na przyszłość i ugrupowania, które się dostaną po wyborach (niezależnie jakie one będą)będą się strzegły by nie niszczyć dobrych planów na rozwój, przyszłość i komfort życia mieszkanców Raciborza tylko dlatego, że zaproponował ten plan ktoś z innej partii a „poprawność polityczna” nie pozwala mi na poparcie tego projektu.

 22. Jeżeli A-F będziesz tak dużo pisał o tej Lenartowicz, to dostaniesz chrypy tak jak ona.Myślę,że jak po wyborach PiS i Oblicza zrobią blok to rozwalą tek diabelski pakt twojej idolki bo to wszystko takie ble!!ble!!Mydlenie ludziom oczu, chyba tym mydłem PO.

 23. mimo wszystko nie boje sie Pi Su.To grupa mlodych i dobrych specjalistow.Maja niezle poukladane w glowach.Wiedza co dobre dla Raciborza i to beda realizowac.Nie interesuje ich kasa,a chec zrobienia czegos dla ludzi.Ja tam zaglosuje na Tomasza i jego ekipe.

 24. Piszę o Lenartowicz, bo ona jako jedyna wychodzi do ludzi i szuak współpracy. Chociaż cały ten pakt kojarzy mi się z paktem stabilizacyjnym i wiadome jest, że ona tylko szuka poparcia wśród innych ugrupowań, jako ta jedyna i słuszna kandydatka do sejmiku. Wiem o tym. Ale co z tego? Wiem, że za wszelką cenę chce tego stołka. Wiem. To jest właśnie ta chora ambicja, o której pisze. Wiem, i dobrze mi z tym.

 25. Słuchaj no dowcipnisiu bawiący się moim nickiem tak jak poprzedni komentarz z godz 19:21 bardzo ci zależy na zamieszaniu ale internauci już raczej znają moje poglądy i na nic twoje mieszanie tutaj i wtrącanie 3 groszy. Najwidoczniej chcesz by twój niecny proceder podszywania się pod mój nick został ujawniony z nazwiska. Korzystasz z bardzo specyficznego IP w godzinach pracy.

 26. To nie tylko CHORA AMBICJA.To rowniez niechec,brak pomyslu,zasiedzenie sie na stolkach,przyzwyczajenie by byc „elyta”.Starcy tu rzadza i kontroluja stan rzeczy.I pewnie bedzie tak dalej,jak zdyscyplinowany elektorat pracownikow NOWOCZESNEJ i emeryci z ciagle obecnej PZPR ruszy do urn.Panie liberal-a jezeli juz Ci-panowie byli tacy profesjonalni to czemu jest tak zle.Chyba po nich cos zostalo,albo i nic.A wojewody to Pan nie mieszaj do tej ferajny bo to prostackie.

 27. Informuję, że w środę dnia 08-11-2006 r. Wójt Gminy Rudnik Dominik Konieczny pozwał do sądu swojego kontrkandydata w wyborach na wójta Alojzego Pieruszkę z zarzutem podania w ulotkach wyborczych nieprawdziwej kwoty zadłużenia Gminy Rudnik w Kwocie 2 miliony zł. (Konieczny informował mieszkańców, że gmina jest zadłużona na ok. 950 tys. zł.) W dniu dzisiejszym sąd w Katowicach wydał ostateczny wyrok, w którym potwierdził bezzasadność pozwu Wójta Dominika Koniecznego, przyznając Pieruszce rację.

 28. Kłamiesz. Nie zapadł żaden „ostateczny wyrok”. Sąd apelacyjny nie badał w ogóle sprawy ze względów proceduralnych. Mam jednak nadzieję, że Pieruszka będzie musiał „odszczekać” nieprawdziwą informację o zadłużeniu gminy tak samo jak ma „odszczekać” w Nowinach Rac. kłamstwa o bezpodstawnym zwolnieniu dyrektora ZOZ- u i zlikwidowaniu szkoły w Szonowicach (postanowienie sądu z dnia dzisiejszego). I nie używaj niewłaściwych sformułowań. Tu nie ma wyroków ani pozwów. Prawnik powinien to rozróżni

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here