Roboty przy rondzie

Przedłużający się remont chodnika na moście zamkowym irytuje użytkowników drogi. Wykonawca tłumaczy, że nagminnie niszczone są oznakowania remontowanego odcinka. Tymczasem trwają też prace przy samym rondzie – rozpoczął się pierwszy etap jego przebudowy.

„W godzinach największego natężenia ruchu trudno tamtędy przejechać! Samochody utykają, pas jest zapchany, przechodnie przechodzą ulicą. Ile może trwać remont chodnika?? Może prace przebiegałyby sprawniej gdyby robotnicy bardziej się im poświęcili? Zazwyczaj ślad po robotnikach ginie wczesnym popołudniem…” – pisze jeden z naszych Czytelników.


Zarząd Dróg Wojewódzki, który odpowiada za remont chodnika przy moście zamkowym tłumaczy, że oznakowania remontowanego odcinka są raz za razem niszczone i każdego ranka robotnicy muszą je wyławiać z Odry. Na chodniku kładzie się w odstępach 24 – godzinnych kilka warstw. Wykonawca tłumaczy, że chodnik musi być w tym czasie wyłączony z ruchu. Prace mają potrwać jeszcze do połowy listopada.


 


Tymczasem trwają też roboty przy dużym rondzie. Polegają na przebudowie tzw. „wysepki” znajdującej się u wylotu na ul. Podwale a rozdzielającej w tej chwili dwa pasy ruchu. Remontowany będzie także chodnik wzdłuż ronda, aż do ulicy Odrzańskiej. ZDW zapewnia, że podczas prac ruch zostanie utrzymany, jednak mogą wystąpić utrudnienia związane ze zwężeniem pasa ruchu.

Prace mają zakończyć się do połowy grudnia tego roku a są wstępem do dużej przebudowy ronda, która zaplanowana jest na rok przyszły. Do ronda z Podwala dojeżdżać się będzie na wysokości obecnie istniejącej wysepki. Przy zjeździe na ul. Odrzańską będzie tylko jeden pas ruchu. Przy zjeździe z mostu zamkowego prawym pasem ruchu będzie można jechać tylko w kierunku Odrostrady. I znów będzie można parkować wzdłuż bloku przy Podwalu.

/SaM/

- reklama -
- reklama -

9 KOMENTARZE

  1. Bardzo chwalebne, że prace w końcu jakiekolwiek ruszyły!! Ale mam jedno pytanie: czy nie można tego było zrobiuć w lecie, kiedy była lepsza pogoda? poprzednim razem wylewkę na chodnikach na moście zamkowym też robiono podczas przymrozków i widać jak się to skończyło! Teraz pogoda też nie gwarantuje dobrego wykonawstwa a można to było zrobić parę miesiecy wcześniej…

  2. niech jak najszybciej robia cos z tym rondem – bo coraz wiecej stluczek ostatnio – az strach jezdzic po nim. Tylko faktycznie oni znowu sie zabieraja za robote jak zima idzie – paranoja!

  3. Dobrze,ze cokolwiek robią. Niech nasze władze pomyślą nad wybudowaniem obwodnicy, która była pokazana w Nowinach bo inaczej miasto całkowicie się zablokuje.Kto to widział,aby cięzarówki i Tiry jeździły przez centrum miasta.KONIEC gadania i gdybania niech się biorą do realizacji tych wszystkich planów. I co to jest za tłumaczenie, ze nie ma pieniędzy w budzecie miasta. Wystarczy zobaczyć jak rozwija się Rybnik.

  4. Jak to w Raciborzu „nie ma tak dużego ruchu” mozę przedmówca ma na myśli inny Racibórz ? A może porusza się pieszo. Okolica dużego ronda, ronda świński rynek i zjadu na Opole to pom godz 13-16 wieczny korek !! Pewnie niech 7 pracowników spokojnie pracuje sobie na moście a 2 tys kierowców może sobie poczekać. Nie rozumiem co za nieudolna osoba planuje te prace !!

  5. Jak otworzą w Rybniku Plaze to zobaczymy jak się zakorkuje centrum Rybnika. W Raciborzu przed rondem powinni postawić znak „zakaz ruchu „OGL””. Większośc nie rozumie, ze ta msą 2 pasy ruchu.

  6. Przedmówca nie porusza sie pieszo a przez duze rondo jeździ parę razy dziennie tylko że nie uważa paru aut stojących przed nim za korek i jak już ktos zauważył wcześniej gdyby nie kierowcy OGL i cała reszta która nie potrafi korzystać z 2 pasów ruchu to by nawet tych paru aut nie było.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here