Finaliści konkursu „Warto być za” już znani

Rada Programowa konkursu „Warto być za” wybrała 19 finałowych projektów, na które teraz można oddawać swoje głosy. W gronie finalistów znalazło się 5 projektów ze Śląska, w tym jeden z Raciborza. 27 października członkowie Rady Programowej wybrali 19 projektów, zgłoszonych przez organizacje pozarządowe z całej Polski. Rada skorzystała ze swojego regulaminowego prawa i zadecydowała o realokacji środków między kategoriami 50 tys. i 100 tys. Decyzję taką podjęto, gdyż w trzeciej kategorii znalazło się najwięcej wysoko punktowanych wniosków. W efekcie do głosowania przez opinię publiczną nominowano 19 wniosków, z których dofinansowanie otrzyma 9: jeden wniosek w kategorii 500 tys., dwa wnioski w kategorii 250 tys., cztery wnioski w kategorii 100 tys. oraz dwa wnioski w kategorii 50 tys.

W kategorii 100 tys. o dofinansowanie ubiega się Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Rodziny „Pomocna Dłoń” z Raciborza.

Raciborzanie złożyli projekt pt. „Strefa Równych Szans”. Chcą otrzymać dotację na remont Klubu dla Młodzieży "Strefa" przy ul. Żółkiewskiego, gdzie od 5 lat stowarzyszenie prowadzi pracę z młodzieżą zagrożoną i dotkniętą patologią społeczną. Jeśli dotacje uda się uzyskać klub zostanie wyremontowany , wyposażony i urządzony tak, aby był miejscem, gdzie młodzież chętnie będzie spędzała swój czas wolny, ale również otrzyma często niezbędną pomoc kuratoryjną, psychologiczną i socjoterapeutyczną. Jak twierdzą członkowie stowarzyszenia, ma to być miejsce dla młodzieży bez względu na jej status społeczny, wykształcenie czy uposażenie rodziny.

Do 3 grudnia potrwa ogólnopolskie głosowanie. Aby oddać swój głos na wybrany projekt należy odwiedzić stronę www.warto.eu, zapoznać się ze skróconymi opisami projektów i zagłosować. Liczy się każdy głos. Każdy może głosować tylko raz. Na każdy projekt można też zagłosować sms – em. Numer sms – a widoczny jest na stronie. Treść wiadomości przyporządkowana jest do każdego projektu.

/SaM/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here