Pobiegli po niepodległość

W związku z ubiegłotygodniowymi obchodami Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada w Kuźni Raciborskiej odbyła się siódma edycja Biegu Niepodległości.

Organizatorem tej sportowej imprezy był Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni; współorganizatorami – Urząd Miasta oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kuźni Raciborskiej. Podobnie jak przed rokiem, trasa biegu wiodła ulicami Piaskową, Świerczewskiego i Bema.

Na starcie stawiło się 234. zawodników. Wśród nich byli mieszkańcy Świętochłowic, Świerklan, Jastrzębia, Żor, Rybnika, Raciborza, Radlina, Wodzisławia Śląskiego, Kędzierzyna-Koźla, Ciechowic, Gmin: Nędza i Kuźnia Raciborska, a także drużyny szkolne: ZSO w Rudach, ZSOiT i Szkoła Podstawowa w Kuźni, Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Nędzy oraz Miejski Ośrodek Wychowawczy w Kuźni Raciborskiej.

- reklama -

Bieg podzielony był na kilka kategorii wiekowych: od przedszkolaków, poprzez uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, do tzw. biegu głównego, w którym startowali dorośli.

Biorący udział w biegu dzieci przedszkolne, musiały pokonać dystans 200 metrów. W tej konkurencji niepokonany był Kajetan Płachciak. Miejsce drugie uzyskała Zuzanna Miś, natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się Amanda Stępniak.

W drugim i trzecim biegu udział wzięły osoby urodzone w roku 1997 i młodszych. Z dziewczynek najlepsza okazała się Adrianna Machecka, z chłopców – Daniel Jary.

Bieg czwarty i piąty to kategoria 10- 11- i 12-latków (dystans 600 m.). W tej konkurencji zwyciężyli: Dajana Sadowska i Kamil Domiter. Natomiast na  dystansie 1000 metrów bezkonkurencyjni okazali się Anna Barańska oraz Martin Musialik.

W kategorii dziewczyn i chłopców (rocznik 1990-1986), pierwszą lokatę zajęli: Marta Basik (SMS Racibórz) oraz Tomasz Jary z ZSOiT  w Kuźni.

Zawodnicy urodzeni w roku 1985 i starsi mieli do przebiegnięcia dystans 1000 (kobiety) i 2000 metrów (mężczyźni). Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Agnieszka Jainta z Formy Wodzisław, zaś z mężczyzn najlepszy był Sebastian Kolman z Victorii Racibórz. W tej konkurencji sportową aktywnością wykazywały się także osoby urodzone w roku 1960 i niżej. Wśród kobiet zwyciężyła Teresa Sznajder z ZSEU Rybnik, natomiast w drużynie panów – Antoni Krupa.

Za rok również nie zabraknie sportowych emocji Już dziś organizatorzy zapraszają na kolejny – VIII Bieg Niepodległości.

/Cancer/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here