Żałoba narodowa

W związku z katastrofą w kopalni „Halemba” prezydent Lech Kaczyński ogłosił żałobę narodową. Będzie obowiązywać do soboty włącznie. Prezydent Raciborza Jan Osuchowski w imieniu mieszkańców miasta wystosował list kondolencyjny do prezydenta Rudy Śląskiej, w którym pisze:

"Szanowny Panie Prezydencie,
Brakuje nam słów, aby wyrazić żal i ubolewanie w związku z tragicznymi wydarzeniami, jakie miały miejsce na terenie Kopalni "Halemba".
Mieszkańcy Raciborza pozostają w żałobie, mając nadzieję, iż czas ukoi cierpienie i smutek Rodzin ofiar, które zginęły w katastrofie.

Łączymy się z Panem w tej trudnej sytuacji, w jakiej znalazło się Pana miasto i jego mieszkańcy.
Składam w imieniu Raciborzan, władz miasta i moim własnym wyrazy głębokiego współczucia.
Oddając hołd poległym ofiarom, mam nadzieję, że przyszłość przyniesie ukojenie wyrządzonych krzywd."

Urząd Miasta Rudy Śląskiej informuje, że wyrazy współczucia można przesłać też na adres [email protected]

Każdy, kto w związku z wtorkową katastrofą potrzebuje pomocy, może zadzwonić pod bezpłatny numer telefonu 0 800 158 800, znajdujący się w Ośrodku Dyspozycyjnym prezydenta Rudy Śląskiej.

Wsparcie finansowe dla ofiar tragedii deklarują pierwsze firmy i instytucje. Zarząd kooperującej z górnictwem Centrali Zaopatrzenia Hutnictwa w Katowicach zdecydował w środę o przekazaniu 100 tys. zł.

W związku z katastrofą Caritas Archidiecezji Katowickiej uruchomiła konto bankowe na rzecz pomocy ofiarom tragedii. Pieniądze można wpłacać na konto nr 90 1560 1111 0000 9070 0011 6398 z dopiskiem "Halemba".

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here