Udany debiut naszych maluchów w Pawłowicach

19 listopada 2006 roku odbyło się IV Międzynarodowe Grand Prix w Pawłowicach. Racibórz reprezentowało 10 zawodników UKS-u GLOB z Karoliną Wojciechowską na czele. W wadze do 21kg z GLOB-u startowało 4 zawodników z rocznika 1999, trzech chłopców i jedna dziewczynka, zajmując po kolei 4 pierwsze miejsca.

I miejsce- Pawełek Grzesik,

II miejsce- Mateusz Płaczek,

III miejsce- Kinga Fandrejewska,

IV miejsce- Kubś Awieruszko.
Ku zaskoczeniu wszystkich nasze maluchy nie dały żadnych szans innym zawodnikom. Sędziowie i organizatorzy zawodów byli pod wrażeniem i gratulowali im umiejętności. Z tej czwórki jedynie Pawełek Grzesik startował już wielokrotnie w zawodach judo, pozostali to debiutanci.

Ze starszej grupy zawodników jedynie Bartek Olszówka może być zadowolony ze startu. Po pięciu udanych i wygranych walkach w finale przegrał z doświadczonym zawodnikiem z Gliwic, zajmując dobre 2 miejsce w wadze do 42kg. Po kontuzji kolana do formy nie doszła jeszcze nasza czołowa zawodniczka Karolina Wojciechowska, przegrywając pierwszą walkę i tym samym odpadła z zawodów.
Na najbliższym Międzynarodowy Indywidualnym Turnieju Judo dzieci organizowanym z okazji Mikołaja w Gliwicach 3 grudnia będzie startowało 9 judoków z rocznika 1997-98, reprezentując Racibórz. Życzymy im powodzenia.

Przekazał trener Jan Kowalewski

- reklama -
- reklama -

26 KOMENTARZE

 1. W pełni się zgadzam z autorem tego artykułu.Lokale były w wielu obwodach za małe. Za mało kabin do skreślania. Słabo oświetlone lokale.Wyborcy wychodzili z kartami na korytarze i często przypadkowo skreślali kogoś i to w oparciu o ściany albo na plecach znajomego. Niektórzy zdenerwowani brakiem miejsca wrzucali karty bez skreśleń lub zabierali je do domu klnąc po drodze na organizację wyborów. Opowiadam się za powtórzeniem wyborów z pełnym przestrzeganiem przepisów prawa w tym zakresie.

 2. hehe… a ja znam z relacji jednego członków komisji… że pewna Panna zaufania z PiS… miała wielkiego wąta do tego jakim kolorem dokonują skreśleń wyborcy…. buhahaha strasznie kompetentna.. 😉

 3. Lokale wyborcze w R-rzu były takie same rok temu, 2 lata temu, 4 lata temu i nikomu jakoś to nie przeszkadzało. Nie powinno jednak dziwić, że koalicja PIS-owo/Obliczowa będzie uciekać sie po przegranych wyborach do najróżniejszych sposobów aby wynik tych wyborów zmienić. Typowe dla ludzi tych środowisk: jak przegraliśmy to znaczy, że musiał być jakiś spisek, przekręt itp. Nie dociera do nich, ze społeczeństwo z ich oferty nie chce korzystać. No cóż… te typy tak mają.

 4. niestety to prawda, co zostało napisane. Takie przypadki miały również miejsce podczas ostatnich wyborów samorządowych również. Traktorzysta z głubczyckiego PGR za wszelką cenę chce utrzymać władzę… Chodzą słuchy, że kupił na własność już dwa bloki ze swojej spóldzielni, wieć może potzrebuje zcasu żeby kupić resztę??

 5. W lokalach wyborczych panował w godzinach szczytu wielki bałagan. Nie były dotrzymane właściwe warunki do głosowania. Jeżeli ktoś to kwestionuje to albo tego nie widział albo popiera bałaganiarstwo i brak warunków dla wyborców.Więc akceptujmy chaos i bałagan .Brawo inaczej myślący.

 6. no to niech sie urbas śpieszy z tym protestem bo ma na niego 14 dni… a jeśli sie nie mylę to termin minął26 listopada. Więc albo już złożył, a jeśli tak to niech się pochwali, albo niech przestanie robić z nas jaj…

 7. Panie GU- Grzegorzu – mysle ,że to spiskowa teoria dziejów. Mam juz dośc tego co na forum jest wypisywane, ma Pan teraz jako radny pełne pole do popisu, ciekaw jestem co Pan soba zaprezentuje – poza roszczeniami.

 8. jest czas walki i czas wytężonej pracy organicznej. po odpoczynku i wylizaniu ran ci, którzy weszli do RM powinni zacząć współpracować dla jego mieszkańców. „…trzeba z żywymi naprzód iść…” – jak napisał wieszcz. Czas zgodnie zrobić coś dobrego dla tego miasta i żyjących w nim ludzi.

 9. W pierwszej kolejności trzeba doprowadzić do tego aby ludzie poszli na wybory w ilości nieco większej niż co trzeci uprawniony. Co do uczciwości tych wyborów które minęły, to mimo że mój kandydat przepadł to uważam, że były one UCZCIWE !

 10. coraz częściej mam nieodparte wrażenie, że niektórzy forumowicze mają zbyt wiele jadu na końcu języka oraz zbyt wiele miejsca i przestrzeni w puszce mózgowej

 11. Norman chyba mówisz o sobie? To w większości ludzie z obozu wojnara są miernotami! Oto kilka przykładów: Borowik-pijaczek, Kuliga-były ksiądz, Krzyżek-naciągacz (choć nie wiem czy kandydował, ale jest wiceprezydentem). Więc nie mów, ze tylko po jednej stronie są miernoty. Poza tym, jeśli myśliusz, że wszyscy muszą się zgadzam z większościa, to też jesteś w błędzie! Rolą opozycji jest patrzenie władzy na rece i konstruktywna krytyka.

 12. Ciekawe czy ktoś sieę zastanowił jacy ludzie siedzą w komisjach. Przewodniczącymi są dziadkowie którzy nie wytrzymują 24 godzin na nogach, a jak wiadomo trzeba się stawić o 5.00 potem dyżury i nocne liczenie. Połowa nie zna ordynacji wyborczej!!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here