Racibórz błyszczy świątecznie

Trwają ostatnie prace związane ze świątecznym wystrojem miasta…W tym roku z budżetu gminy na dekoracje świąteczne przeznaczono dodatkowe środki, co pozwoliło na naprawę już istniejącego oświetlenia oraz zakup nowych dekoracji świątecznych.

W węże świetlne, girlandy, bombki, łańcuchy zostaną przyozdobione tereny w centrum miasta: ul. Nowa, Mickiewicza, Długa, Odrzańska, Batorego oraz rynek i Plac Długosza. W tym roku niespodzianką będą zakupione kolorowe węże świetlne imitujące postacie znane ze świątecznych opowieści. Tradycyjnie na rynku, Placu Długosza oraz rondzie na Placu Mostowym postawione zostały przyozdobione choinki.

Na płycie raciborskiego rynku zorganizowany został kiermasz świąteczny, gdzie oferowany jest klientom świąteczny asortyment. Potrwa do końca grudnia.


/SaM/

- reklama -

20 KOMENTARZE

 1. Zrobiło się niby ładnie. Ładniej niz zazwyczaj, ale.. troche kiczowato – prowincjonalnie. Te rozpadające sie budy, wspierane gałęziami z brzozy powinny zostac ustawowo zakazane! No i na wszystkich budkach to samo… Jak przypominam sobie jarmarki świątrczne z Francji, Niemiec czy Krakowa – to… myślę, że mamy od kogo sie uczyć. Na poczatek moznaby zorganizować choć 3 dniowy jarmark REGIONALNY – z domowymi ciastami, dziełami naszych artystów, grzanym winem, stoiskiem cepelii, obrazami…

 2. Muszę przyznać, że obecny układ budek na rynku bardzo mi się podoba. Są one postawione w kształcie litery U i są ozdobą rynku na styl zachodni (bawarski). W zeszłym roku chaotyczne ustawienie owych budek tylko irytowało – w tym roku wszystko jest OK. Jeśli Makulik pozostawi ów domek na rynku przez cały rok wtedy będzie mozna mówić o sukcesie bo jeśli wiosną znów wróci do tego niebieskiego szkaradztwa wtedy nie widzę potrzeby by na to miał spogladać abp.Gawlina stojący 5 metrów obok.

 3. zgadzam sie z panem A-F ze ułozenie budek w tym roku jest bardzo dobre i ładnie prezentuja sie na raciborskim rynku ktory tez jest ładnie oswietlony co tworzy unikalny swiateczny klimat:) teraz tylko cieple paczki zakupic siasc na ławce i spedzac milo czas

 4. Jest ładnie trzeba przyznać,ale można pomyśleć nad większym przystrojeniem głównych ulic,bo to co terasz jest powieszone troszkę jest śmieszne jednak zawsze bez wątpienia coś.Stragany na rynku są oki,ale faktycznie brakuje jednego z grzanym piwem i winem wtedy byłoby jak na takie miasteczko idealnie!!Pozdrawiam

 5. B.ładnie. Gratuluje Urzędowi odpowiedniego urzędnika, który był za ów wystrój odpowiedzialny. Gdybym był jego szefem, to od razu ma podwyżke, lub zasłużoną premie. Wystrój miasta jest nieprzesadzony, ładny i co najważniejsze daleki od kiczu. Brawo. Szkoda, że wiosną na rynek wróci ten niebieski cygński bunglok Makulika… Urzędnikowi odpowiedzialnemu za ów wystrój dałbym natychmiastowe zwolnienie.

 6. Ładnie to jest w innych miastch.U nas ciągle to samo. Typowo – prowincja.Zgadzam się z BRUMEM co do budowli p. Makulika na Rynku. To tylko szpeci, śmieszy i odstrasza. Apel do odpowiedzailnego urzędnika DOŚĆ TAKICH ŚMIECI.

 7. Wystruj miasta jest o wiele ładniejszy, bogatszy i ciekawszy, niż w latach poprzednich. Bardzo mi się podoba. Gratulacje determinacji, pomysłu i zaangażowania! BRAWO! Jestem normalnie tym klimatem zachwycony… tak trzymać!

 8. Tylko miasto mogło naprawić te uszkodzone oświetlenia świąteczne jak te, które widać na fotografii nr 1 (ul.Nowa obok restauracji Vena) jest jeszcze jedno oświeltenie zaraz obok, w którym nie świeci się zewnętrzny owal.

 9. BRUM, skoro jesteś niezadowolony z zarobków, nie prościej byłoby iść do naczelnika Twojego wydziału i poprosić go o premię niż wypisywać wirtualne manifesty? To żart oczywiście, ale zanim podniesiesz larum, że to nie Ty- czy to, że ktoś wyjątkowo nie spier..lił swojej określonej regulaminem roboty, a może nawet wykonał ją z maleńką dozą inwencji własnej, od razu wymaga podwyżki, premii, nagród? Otóż w UM nie ma ani głodowych pensji, ani systemu uznaniowego, a to, co proponujesz grozi

 10. cd. konsekwencjami w postaci pań urzędniczek i panów urzędników zgłaszających się do miejskiej kasy za każdym razem, kiedy uda się prawidłowo wypełnić kwit czy przystawić pieczątkę.

 11. Stać w kolejce można było pod mięsnym w 82 roku.Dziś od premiowania jest naczelnik/menager/prezydent czy Bóg wie kto płaci w UM- napewno nie baba pod okienkiem. Piszę o współczesności, a nie zasadzie – Czy się stoi, czy sią leży, dwa patyki się należy. To amotywacyjny system. Każdy menager to wie..Lenk to dostrzegł i przeznaczył pule na takowe premie.Jak się zmieni Urząd,zmieni się Miasto. Myślenie menagerskie,a nie dyrektorskie.Głosowałem na Kusego,ale Lenk coraz bardziej mnie przekonuje.

 12. proponuję dorzucić jeszcze kilka ładnych zdjęć!!! Racibórz jest miastem rozłożonym na łopaty, ale świątecznymi iluminacjami mozemy się tylko poszczycić.

 13. Dekoracja jest świetna. Gratuluje pomysłu i inwencji. Ustawienie kiermaszu świątecznego też jest bardzo funkcjonalne i w sumie lepsze niż w zeszłym roku. Z tego, co slyszałem, to kiermasz i jego wystrój organizuje Kupiec Śląski. Widać jednak, ze sie do tego przykładają. Tak trzymać: włodarze miasta, urzędnicy i przedsiębiorcy. Wszyscy przecież z tego w jakimś sensie korzystamy.

 14. Właśnie przeczytałem dość krytyczny artykulik na temat tego kiermaszu i jego organizacji. Z tego, co widać to zarzuty tam postawione przez autora artykułu nie maja podstaw. Pewnie do gazety zadzwonili albo sfrustrowani okoliczni mieszkańcy, albo okoliczni sklepikarze, nieprzywykli do zdrowej konkurencji. Ja jednak uważam, ze inicjatywa ta powinna być podtrzymywana. A takich, co to im się stale coś nie podoba, to jest wielu, sami jednak potrafią tylko krytykować, zamiast wziąc się do pracy.

 15. Pieknie to wyglada az by sie chcialo to live zobaczyc . Nareszcie ten rynek bez Makulikowego „cyrkusu ” na cos wyglada . Moje wyrazy uznania . Pozdrawiam przedswiateczny Racibörz i raciborzan. Grützi

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here